EN|RU|UK
Блоги Антоніна Кумка
Волонтер, активіст, президент Canada-Ukraine International Assistance Fund, керівник Проекту Підтримки Протезування в Україні
  2671  17

Чому для українців є важливими безвіз з ЄС та можливість подорожувати

Коли мені було років 12 я вперше поїхала в Польшу з батьками та їх друзями за партією взуття, яке потім вони збували в Україні. Це був 1996 рік. Польща ставала на ноги і тоді мене дуже вразило, що люди у Вроцлаві чекали поки загориться зелене світло на світлофорі, щоб перейти дорогу; не кидали сміття під ноги. Для дівчинки з Чернівців це тоді було дико.
У 2004 влітку я вперше полетіла у Канаду, просто подивитись на країну, мову якої вивчала в Чернівецькому Національному Університеті ім.Федьковича на факультеті іноземних мов. Приїхавши в Канаду, я не відчувала разючої різниці між тим, як я жила в Україні, і тим як люди мого оточення жили в Канаді. Усвідомлення цієї різниці прийшло тоді, коли я повернулась додому. Знову я почала помічати людей з торбами, які бігали через дорогу з чотирма смугами на червоне світло. Почала звертати увагу на те, що принижувати інших аби на їх фоні здаватися крутішими було в Україні модним.
З того часу мені пощастило також бути в Італії, Швейцарії, Швеції, США. Кожна поїздка розширює кругозір та допомагає сприймати навколишній світ по-іншому. Дуже важливим є спілкування з мешканцями тих країн, куди подорожуєш. Саме тими, хто там народився і виріс. Я багато навчилась від шведів, американців. Таке спілкування допомагає зруйнувати стереотипи, подивитись критично на себе та ті умови, в яких живеш. А стереотипів у українців, особливо роками нав'язаних російською пропагандою, дуже багато.
За статистикою, більше половини українського населення ніколи не були за кордоном. Це надзвичайно погано, адже люди не бачать як може бути інакше; люди не можуть сприймати себе як частину глобальної громади, а лише як частину маленького куточка на планеті; люди не можуть змінюватись. А зміни менталітету та поведінки потрібні українцям сьогодні. Українці поступово стають вільнішими і свобода виїзду та відвідування інших країн, спілкування з іноземцями прискорили б цей процес.
Звичайно ж, тут постає питання коштів. Крім відміни віз, українцям потрібні гроші для подорожей. Але це уже інше питання, яке вирішити без системних змін всередині держави просто неможливо.
Я щиро вірю, що можливість вільно відвідати хоч декілька інших країн - це можливість побачити світ іншими очима, змінити себе та своє середовище.
Я завжди навожу ще один приклад, який не стосується подорожей, але дає можливість зрозуміти, як людина, потрапивши у інше середовище та побачивши щось інше, може змінитись.
Три роки я працювала вчителькою у канадській юнацькій в'язниці, для підлітків, які мають психічні розлади та/або скоїли тяжкі злочини. Нажаль, у багатьох випадках, ці підлітки були просто продуктом свого середовища. Вони ніколи не знали нічого кращого і не мали надії, що їх життя може бути інакшим.
Так, можливо це трохи екстремальна аналогія. Але суть та сама. Люди, для яких відкритий світ, почуваються, поводяться і мислять інакше. Усюди є вийнятки, але в більшості це так. Саме тому безвізовий режим з країнами ЄС та з іншими країнами є таким важливим для українців.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх