EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  589  0

Чого боїться рейдерство?

Вже понад рік в Україні функціонує чи не єдиний державний орган, який реально бореться з рейдерством, скасовує незаконні реєстраційні дії та повертає майно у законну власність громадянам та бізнесу.

У 2016 році було розглянуто понад 1000 скарг по суті, кожна розглянута скарга - це не просто повернуте та врятоване майно, це ще один крок у боротьбі з ганебним явищем рейдерства.

Але аби викорінити рейдерство потрібно продовжувати працювати у заданому напрямку. І ми готові. Та спочатку давайте розберемось, чого боїться рейдерство, аби Ви знали в якому напрямку ми зараз рухаємося?

По-перше, законності. Раніше, за часів попередників, на незаконне відчуження майна влада просто закривала очі. Сьогодні ми маємо дієвий інструмент, законодавче підґрунтя - «Антирейдерський закон». За січень 2017 року Комісія отримала лише 50 скарг на реєстраційні дії, що були вчинені після того, як Антирейдерський закон запрацював. Уявіть собі, фактично кількість скарг зменшилась у 5 разів!

По-друге, публічності. Кожне рейдерське захоплення має бути висвітлено публічно. Громадяни повинні бачити обличчя та знати ім'я кожного покараного реєстратора чи «чорного» нотаріуса. Тому під час проведення засідання Комісії за спільним узгодженим рішенням скаржника (його представника) та суб'єкта оскарження можуть бути присутні представники ЗМІ.

По-третє, покарання. Рейдерство - злочин і боїться покарання. На мою думку, коли ті, хто уповноважений здійснювати реєстрацію, побачать на конкретних прикладах, як перших злочинців-реєстраторів буде реально покарано, і вони сядуть у в`язницю. З того моменту зникнуть навіть ті поодинокі випадки незаконних реєстраційних дій, які ми, на жаль, зустрічаємо сьогодні. Та це сфера діяльності правоохоронних органів, від яких ми чекаємо такої ж оперативності у цій нелегкій боротьбі.

Впевнений, що наразі ми рухаємось у вірному напрямку!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх