EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  1509  1

Комісія Мін’юсту: можливість повернути вкрадене

Вже понад рік при Міністерстві юстиції існує Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. За рік функціонування було розглянуто понад 1000 скарг, як від представників бізнес-спільноти, так і від пересічних громадян. Скасовано десятки тисяч неправомірних реєстраційних дій, а незаконно відчужене майно повернуто їх справжнім власникам.

Компанії зі світовим ім'ям зберегли власне майно, капітал та можливість продовжувати свою підприємницьку діяльність. В деяких випадках зі скаргами до Комісії звертались корпорації, що мали масштабне значення для української економіки, бізнесу та левову частку іноземних інвестиції.

Наприклад: Bunge, Novus, агрохолдинг «Мрія».

У кожної з них своя історія про те, як сталося так, що їх ошукали, як отримали статус «потерпілий». Але кожна компанія - це жертва ганебного та недопустимого явища, ім'я якого - рейдерство.

Для кожної з цих компаній важливо бути почутими, бачити активну роботу влади над існуючими проблемами та бути впевненими у захищеності свого майна справедливою правовою державою. Необхідно розуміти, що від підтримки бізнесу залежить розвиток економіки, інвестиційна привабливість країни, добробут громадян.

Аби історії не повторювались, Мін'юст йде далі: ініціює вдосконалення законодавства та роботу Комісії.

В рамках політики відкритості, активної співпраці та постійного «руху вперед» були внесені зміни в роботу Комісії Мін'юсту.

З лютого до роботи Комісії буде залучено представників авторитетних бізнес асоціацій: Американської торговельної палати, Європейської бізнес асоціації та Ради бізнес-омбудсмена.

Навіщо це?

По-перше, відкритість та доступ. Представники неурядових організацій, що захищають інтереси бізнесу в Україні мають право ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд.

Це важливо, адже відкритість - запорука розуміння процесів населенням та інвесторами, що підвищує рівень довіри до країни як до бізнес-партнера.

Як результат очікуємо посилення захисту права власності, залучення іноземних інвестицій, розвитку економіки, і найголовніше - гарантування безпеки з боку держави.

Вдосконалення, об'єктивність, прозорість і співпраця - те, до чого прагне Міністерство юстиції!Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх