EN|RU|UK
Блоги WWF в Україні
WWF в Україні
  310  0

Що було зроблено для збереження пралісів у 2016 році?

У 2016 році була підтримана важлива ініціатива - Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (№ 4480). Підписантами законопроекту стали 13 народних депутатів України.

Підсумком діяльності 2016 року, щодо охорони лісів в Україні є ряд важливих подій і документів. Зокрема затвердження Кабінетом Міністрів України нових Санітарних правил в лісах України, що значно обмежують рубки лісу. Важливим є факт, що п'ять областей України: Київська, Закарпатська, Полтавська, Херсонська, Вінницька прийняли рішення про введення мораторію на проведення суцільних рубок в об'єктах природно-заповідного фонду цих областей.ПралісиБув зроблений важливий крок для збереження пралісів громадськими природоохоронними організаціями та народними депутатами України - законопроект про охорону стародавніх карпатських лісів-пралісів, який планується виноситися на сесію Верховної Ради України на початку 2017 року. На підтримку законопроекту в грудні 2016 рок в Верховній Раді України відбулась фотовиставка присвячена важливості і цінності пралісів, яка була організована в рамках проекту «Збереження карпатських пралісів» за підтримки народних депутатів України, УТОП, КЕКЦ та Міністерства екології та природних ресурсів України.


Під час волонтерських та польових виїздів Андрія Плиги та волонтерів WWF було виявлено ділянки Полісся, які потенційно можуть бути пралісами або старовіковими лісами. У 2017 році ми плануємо детальніше дослідити ці території.


Станом на 01.01.2017 в регіоні Українських Карпатах всіма проектами й виконавцями виявлено більше 66 тис. га старовікових лісів, у т.ч. більше 48 тис. га пралісів. Обстеження потребує ще близько 35 тис. га. Геодані про всі ці ділянки ретельно заносяться на відкриту мапу, а ідентифікація відбувається згадно розробленої раніше методики інвентаризації старовікових лісів.

Підсумки інвентаризації та першочергові заходи збереження пралісів були представлені на круглому столі «Праліси та старовікові ліси Українських Карпат: збереження скарбів природи» 8 грудня 2016 році у Великому конференц-залі Національної академії наук, де зібрались експерти лісової галузі з України та Німеччини, представники Мінекології, Держекоінспекції, Держлісагенства, громадського сектору.

Наразі дуже необхідна підтримка народних депутатів Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (№ 4480)Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх