EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  883  0

Хто володіє інформацією - володіє світом

У нашому випадку, хто володіє інформацією, той не втратить майно.

Один з викликів, що переслідує українське суспільство з моменту здобуття незалежності - рейдерство. Ця проблема стосується не тільки бізнесу. До зон ризику часто потрапляють і пересічні громадяни. Рейдерам не принципово, чи Ви успішний бізнесмен, чи пенсіонер. Його мета - майно, інше - байдуже. Тому боротьба з рейдерством та незаконною "перереєстрацією" власності - одне з пріоритетних завдань у сфері захисту власності сьогодні.

Важливо розуміти, що принциповим моментом під час незаконного заволодіння майном є час. Чим швидше законний власник зреагує на захоплення власності, тим більше матиме шансів повернути вкрадене без втрат.

Нагадаю, з 2 листопада в Україні набув чинності Антирейдерський закон, що передбачив понад 20 новел, котрі покликані ефективно протидіяти рейдерським захопленням.

Одна з новацій - це система сповіщення власника про намір проведення реєстраційних дій щодо його майна. Сервіс є безкоштовним! Сповіщення на електронну пошту дає змогу законному власнику накласти заборону на проведення реєстраційних дій терміном до 10 робочих днів, аби оперативно зреагувати та звернутись до суду з клопотанням про введення судової заборони. Власнику достатньо звернутись до реєстратора з заявою про заборону, а потім принести рішення суду.

Раніше описаний вище алгоритм був відсутній, тому таке нововедення викликає багато питань у громадськості.

Перше, найактуальніше питання: "Що необхідно, аби запрацювало Email-сповіщення?"

Для того аби інформація з реєстру опинилась Вас на пошті, необхідно:

Ø наявність відкритого розділу в реєстрі на Вашу нерухомість, тільки тоді еmail-сповіщення «запрацює»;

Ø реєстраційний номер Вашої нерухомості, присвоєний під час формування розділу у реєстрі;

Ø актуальна електронна поштова адреса, якою власник користується та регулярно перевіряє;

Ø якщо ж наразі інформація про Вашу електронну пошту відсутня, необхідно її внести за заявницьким принципом, звернувшись до будь-якого реєстратора.

"Як реєстратор повідомить мене? Напише мені особисто?"

Так, у момент виявлення протиправного наміру реєстратор надішле Вам повідомлення зі своєї чи з будь-якої іншої електронної адреси, це не має значення, ідентифікатор того, що лист від державного реєстратора - це його Електронний цифровий підпис.

Зазначу ще раз, що послуга повідомлення є безкоштовною для усіх без винятку!

Підсумовуючи, зауважу, що цього року у боротьбі з рейдерством багато зроблено. Але зупинятися на досягнутому не плануємо, важливо постійно "тримати руку на пульсі".


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх