EN|RU|UK
Блоги WWF в Україні
WWF в Україні
  248  0

Енергетична політика українського уряду може призвести до екологічної катастрофи

22 грудня екологи та громадські активісти оголосили пропочаток всеукраїнської громадської кампанії протеступроти нової«Програми розвитку гідроенергетики».

Ініціатори кампанії вимагають накласти мораторій на виконанняПрограми, зокрема на будівництво Канівської ГАЕС та Дністровськогокаскаду, провести їх комплексну оцінку щодо економічної доцільностіта впливу на довкілля. Вони також закликають міжнародні фінансовіустанови не фінансувати та не інвестувати у вказані в Програміпроекти гідроенергетичного будівництва до завершення дискусії всуспільстві.

БудівництвоКанівської ГАЕС негативно вплине на біорізноманіття, водніекосистеми, ландшафти та геологічне середовище місцевості. Вонопередбачає затоплення значної природної території на місціколишнього села Бучак.

«Ніхто не замислюється, що коли затоплять територію - мивтратимо домівку для багатьох червонокнижних видів, які тамсьогодні мешкають. Ми маємо зберегти природну спадщинуУкраїни», - сказала координатор із природоохоронної політикиукраїнського представництва WWF Світлана Матус.За її словами, ніхто не враховував впливу будівництва і на якістьводи. «Мова йде про здоров'я людей, які живуть нижче по Дніпру ікористуються цією водою», - зазначила еколог.

Однією з основних цілей всеукраїнської громадянської кампаніїпротесту має стати створення широкої громадської ініціативи, яка бконтролювала долю «Програми розвитку гідроенергетики» і недопускала будівництва ГАЕС без виконання всіх екологічнихвимог.

Дмитро Іванов, НЕЦУ: «Сьогодні вже проведений тендерпо першочерговим роботам на Канівській ГАЕС. Ці роботи передбачаютьвирубування понад двохсот тисяч дерев на площі в тисячу гектарів,хоча площа забудови самої Канівської ГАЕС складає всього трохибільше 230 гектарів».

Про нову «Програму розвиткугідроенергетики»

Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року (Програма -2026)було схвалено з порушеннями чинного законодавства розпорядженнямКабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 552-р .

Серед основних порушень:

1) не було прозорого обговорення Програми-2026 згромадськістю;

2) Міністерство екології та природних ресурсів Українивисловилося проти більшості проектів, зазначених вПрограмі-2026;

3) не було зроблено оцінки впливу на навколишнє середовище(ОВНС) для проектів «Добудова Дністровської ГАЕС» та «ПобудоваКанівської ГАЕС»;

4) добудова Ташлицької ГАЕС буде мати негативний вплив нанаціональний природний парк «Бузький Гард» (часткове йогозатоплення);

5) наслідком будівництва каскаду Верхньодністровських ГЕС будезнищення всіх прируслових та руслових природних комплексів НПП«Дністровський каньйон», частини НПП «Хотинський» та «Галицький».

Більшість проектів, що зазначені в Програмі-2026, реалізовує ПАТ«Укргідроенерго» - найбільша гідрогенеруюча компанія України, доскладу якої входять дев'ять станцій на річках Дніпро та Дністер.Проект «Добудова Ташлицької ГАЕС», зазначений в Програмі-2026, реалізовує Державне підприємство «Національна атомнаенергогенеруюча компанія «Енергоатом». Компанія є оператором діючихатомних електростанцій України.

З кожним роком в Україні зменшується кількість природнихнезарегульованих річок, тому вони повинні бути максимальнозбережені та захищені від руйнування та забудови

Повнаверсія огляду державної політики щодо розвитку гідроенергетики вУкраїні

Позиція WWF в Україні щодо гідроенергетики

За додатковою інформацією:

Світлана Матус,

WWF в Україні

E-mail: smatus@wwfdcp.org

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх