EN|RU|UK
Блоги Виталий Дейнега
Основатель волонтерского движения "Вернись живым"
  13535  25

Чому по телевізору тільки пі##раси


Чи бачили ви сюжети на ТБ з приводу Дня волонтера? Та ладно, хрін з нами з волонтерами. Як висвітлювалось 6 грудня, бачили? Ні? Те, що помітив я, - це або совкові нафталінові ролики про те, що Президент дав нагороди. Або взагалі ніяк.

Є одне ток-шоу яке я дуже поважаю і яке нам завжди допомагало. У нас гарні стосунки, тому я дозволив собі знахабніти і написав ведучому й гостьовому редактору. Вони зазвичай висвітлюють інфоприводи, які були в країні за останні пару днів. Черговий їх випуск був якраз у понеділок, і я був впевнений, що когось із волонтерів і військових до студії обов'язково позвуть. Зайшов на їхні сторінки і зрозумів, що помилився. Я про це запитав. Мені відповіли, що вони політичне ток-шоу. І в цей день їм дуже хотілось поговорити про Княжичі. Але пани з МВС в останню мить відморозились, тому прийшлось терміново звати депутатів і говорити на політичні теми.

Два роки тому військові і волонтери самі по собі були інформаційним приводом. І ніякі беркута, що пострілялись з ДСО його б не перебили. Особливо 5-6 грудня. Але зараз армія в нас контрактна і поступово зникає в інформаційному полі. Кияни розуміють, що воєнком по них уже не прийде і ця війна їх не торкнеться. А от озброєні співробітники МВС, які стріляють одне одного - можуть. Вони не знають, скільки людей загинуло чи було поранено в АТО. А імена загиблих беркутів їм цікаві. Людям хочеться деталей. Тому гостьові редактори звуть уже знайомих спікерів. І хоч глядач давно уже повісив на цих спікерів стікер зі словом "пі**раси". Але звуть. Бо глядачу цікаво. Бо "пі**раси" дадуть рейтинг. А волонтери і військові - ні.

А потім ми жаліємось, що у нас телевізор пропагує херові цінності. Що в ньому немає нових облич. Що кругом "пі**раси". Рейтинг дає скандал. І коли приходить волонтер чи нормальний військовий - вони не женуть #зраду. Вони кажуть: "ця проблема перебільшена, а тут треба працювати. Але ми звикли, усе ок". Військові (якщо нормальні) кажуть: "Так, є проблеми, але уже краще ніж у 2014му. Ми солдати, нам нити не личить. Усе буде добре. Спіть у Києві спокійно. Ми працюємо". Бо вони нормальні люди. А різні там Геращенко і Семенченко - якраз ні. Але на них працюють гарні піарники. І на них є попит.

А ще є журналістика. І деякі дуже патріотичні ЗМІ могли всю війну не поширювати волонтерські пости, через те що вони: "пропагують насильство" (бл...ь, під час війни? Серйозно?), "волонтери не є надійними джерелами інформації", "в черговому пості про тепловізори немає інформаційного приводу" і так далі, і тому подібне. У цей самий час там виходили статті, які огидно було читати. З одним з таких видань я перестав співпрацювати, коли наш пост не взяли через "неекспертність думки", зате у них вийшла чудова стаття про "користь плямкання" (це дослівно, я не жартую).

І зрозумійте правильно, я не жаліюсь. Якщо буде треба засвітитись на всю країну, ми придумаємо чергове #wartaxi або будемо чмирити "пі**расів" акціями типу #еДесятина. Але більшість волонтерів і військових цього не вміють і не стануть робити. І остаточно випадуть з медійного простору і, як наслідок перестануть збирати кошти на армію і втратять можливість тиснути на владу. І дідусі в селах включать телевізор і скажуть: "Пі**раси!" Переключають канал: "Ти диви! І тут теж!"

А потім самі ж телевізійники і журналісти будуть дивуватись, що людям у нас ніхто не дає європейських цінностей. А до їхніх друзів в АТО усе рідше приїздять волонтери і усе менше привозять. Тяжко зітхнуть і скажуть гостьовому редактору: "Сьогодні у нас скандал. Поклич-но до ефіру мені кількох пі**расів. Нехай розкажуть, хто винен". Дідусь у селі включить телевізор і помітить, що рука потроху тягнеться до сокири. Бо проти геїв він уже нічого не має. А от "пі**раси" уже стоять поперек горла.


Віталій Дейнега

Засновник фонду "Повернись Живим"

http://facebook.com/deynega


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх