EN|RU|UK
Блоги Андрій Плига
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1577  3

Віктора Канцурака - геть з Мінекології!

Якби Ви відреагували на те, що через 2 роки після Революції прем'єр-міністром України призначили б Арбузова? А саме так для природоохорони виглядає призначення Віктора Канцурака заступником Міністра екології.

Природоохоронна громадськість збирається завтра під будівлею Мінекології за адресою В.Липківського 35, о 14-45, щоб сказати «Ні» подібним вкрай сумнівним, якщо м'яко сказати, призначенням в команді міністра екології Остапа Семерака.

Хто ж такий Віктор Канцурак? Один із тих сірих кардиналів, що перебуваючи на другорядних посадах заступників чи очільників департаментів, насправді формують політику галузі.

З 2010 року, і аж до серпня 2014 року, Канцурак очолював департамент заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів (з 2010 по весну 2011 року мав назву Державна служба заповідної справи).

Керували міністерством в ті часи такі одіозні корупційні особистості, як Злочевський, Ставицький і Проскуряков. Один лише цей факт говорить, насправді то, сам за себе: чесна людина не змогла б займати в такому міністерстві таку високу посаду.

Однак, самі лишень факти.

В 2011 році більше 6 млн доларів Міністерство екології викинуло на абсолютно не ефективну та нежиттєздатну систему космічного моніторингу стану території природно-заповідного фонду http://texty.org.ua/pg/article/textynewseditor/read/57375/50_mln_v_kosmos_Suputnykova_systema_monitoryngu . При тому, що тендер виграла австрійська фірма, що займалась проектуванням цементних заводів, але аж ніяк не космічними технологіями http://censor.net.ua/forum/598851/ukrana_scho_ma_vlasn_suputniki_vitratit_mlyioni_na_nozemniyi_proekt .

Канцурак входив до складу тендерного комітету Міністерства під час цієї закупівлі, а його департамент відповідав за впровадження цієї системи. http://www.menr.gov.ua/normakty/60-9/acts/1952-nakaz-vid-03-08-2011-270-pro-vvedennia-v-diiu-rishennia-zasidannia-kolehii-ministerstva-vid-29-lypnia-2011-r-2

В тому ж 2011 році створено реабілітаційний центр для диких ведмедів у НПП «Синевир». Ця добра справа не обійшлась без темних махінацій: Для проведення робіт з будівництва в далекому Закарпатті була вибрана фірма з Житомира, яка відразу після укладання угоди про будівництво попросила у держави додаткові 915 тисяч гривень і отримала їх, шляхом неконкурентної процедури закупівлі «в одного учасника» http://nashigroshi.org/2011/12/16/v-reabilitatsijnyj-tsentr-dlya-vedmediv-v-synevyri-zakopayut-sche-miljon/ Національний парк «Синевир» - також у віданні Міністерства екології, а саме профільного департаменту, очолюваного в той час Канцураком.

Окрема тема - тендерні закупівлі. За часів Канцурака такі тендери, на будівництва та ремонти в нацпарках, розігрували між собою споріднені ТОВ «Будівельна компанія «Еверест-М» та ТОВ «НВП «Діоніс» які мають одного засновника. Схема крадіжки грошей на закупівлях вже ставала об'єктом уваги юристів та екологів http://www.epl.org.ua/events/2172-yak-kradut-hroshi-na-tenderakh-v-ministerstvi-ekolohii-ta-pryrodnykh-resursiv-chastyna-2

В 2015 році раптово пішли гроші по тендерам, розіграним у 2013 році. Канцурак в той час очолював профільний департамент в секретаріаті Кабінету Міністрів, а департаментом заповідної справи Міністерства екології керував його колишній заступник Ігор Іваненко.

Інші тендерні «мутки» стосувалися закупівлі для нацпарків автомобілів «Нива» по підвищеним цінам, неконкурентної процедури закупівлі пожежних машин,не допуску до тендерів кампаній з дешевшими пропозиціями, на розробку проектів землеустрою кількох нацпарків.

Кадрова політика Канцурака полягала у призначенні «своїх» директорів національних парків і у звільненні незгодних.

Ну, і важливим показником роботи Канцурака є ефективність. За час його каденції було створено лише один нацпарк, чим були зірвані державні програми по розширенню природно-заповідного фонду, а під час адмінреформи 2013 року і ліквідації обласних управлінь екології, департамент не проконтролював передачу всіх обласних архівів до новостворених департаментів при ОДА, хоча мусив би це тримати на жорсткому контролі.

В Україні нараховується десятки природоохоронних організацій (і сотні, якщо брати «паперові», але мова не про них). Збереження дикої природи України - заслуга аж ніяк не чиновничої верхівки Міністерства екології, а десятків природоохоронців та окремих рядових працівників Мінекології, що свій час цілком і повністю присвячують цій шляхетній справі, і які, у своїй більшості, так чи інакше знають чи чули один про одного, і мають однаково вкрай негативну думку про одіозного Канцурака. І виникає одне, головне питання: чому при призначенні заступників Міністра екології, ніхто не питав думку громадськості, і чому заступника вибрали саме з КОРУПЦІЙНОЇ ВЕРХІВКИ ЯНУКОВИЧА? Невже немає більше з кого вибирати? Звісно що є. Тому питання, упевнений, лишиться без публічної відповіді.

Станом на зараз Канцурака відсторонено з посади, але громадськість не збирається чекати, поки сандал ущухне і його знову поновлять на тій же посаді.

Тому вимога громадськості одна - негайне ЗВІЛЬНЕННЯ Віктора Канцурака!

Повне відео прес-конференції, присвяченої Канцураку, тут https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=LaYWa1O526k

Отже, чекаємо на Вас завтра, на В.Липківського 35, о 14-45.

На акції буде перформанс, на якому активісти покажуть як при отримані бабла «канцурак» завзято та весело страчує та знищує звірів, птахів та риб - мешканців заповідних територій. Страта відбуватиметься на імпровізованому ешафоті.

Також буде виставлений стенд «досягнень» Канцурака під час його діяльності при Януковичі.

Віктор Канцурак повинен нести відповідальність за той безлад, що відбувався в підпорядкованій йому сфері протягом 2010-2014 років, а на займаній ним посаді мусить бути фахівець, обраний через відкриту конкурсну процедуру.

Зустріч у ФБ тут https://www.facebook.com/events/627963707366114/

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх