EN|RU|UK
Блоги Тетяна Чорновол
депутат Верховної Ради України
  7100  37

Доброволець - «вовчий квиток» для прийому в Нацполіцію

До мене традиційно звертаються бійці з добровольчих батальйонів МВС, тому, що я багатьох знаю. Тому, що була у кожного батальйону на передовій в самий важкий перший рік війни, коли керівництво держави та МВС запевняло добровольців, що вони стануть основою нової поліції. Але зараз більшість скарг про обурливу несправедливість. Добровольці пишуть, що, виявляється, вони не потрібні Нацполіції, що їх викидають на вулицю. Чимало бійців не змогли пройти «переатестацію» і лише одиниці з батальйонів змогли влаштуватися на службу в патрульну поліцію, хоча бажаючих багато, бо в АТО батальйони прибрали з першої лінії фронту.

Коли я вислухала цілу низку історій, у мене склалося враження, що бійці були «зарубані» комісіями Нацполіції саме за участь в АТО.

Наприклад, один з бійців добровольчого батальйону, що звернувся до мене, розповів, що у нього був один з найвищих балів на іспиті під час «переатестації», а викинули його вже під час співбесіди, при чому без жодного пояснення причини. Тобто йому перекрите майбутнє в поліції не зважаючи на півтора роки на фронті в системі батальйону МВС та чудово складений іспит…

Це НЕСПРАВЕДЛИВО!!!

Тим паче, що роль добровольчих батальйонів МВС, ще далеко не оцінена.

Це не лише захист країни. Завдяки державницькій позиції добровольців, не змогли розгорітися іскри громадянської війни, які запалював Янукович. Поясню: добровольчі батальйони МВС навіть на зорі свого створення комплектувалися зі штатних міліціонерів та активістів з Майдану. Було поєднане - не поєднуване. Адже згадайте, тоді була кривава ненависть, вендета між ментами і майданівцями. Однак бійці добровольчих батальйони змогли через неї переступити, всі разом встали на захист України і паростки громадянської війни не проросли.

Ми уникли великої біди завдяки державницькій позиції цих людей. І тепер їх «рубають» в новій поліції? Причому зауважу, що ця проблема - системна.

І мені дико, коли голова нацполіції Хатія Деканоїдзе з цього приводу відповідає, що все нормально: «всі громадяни України, в тому числі і представники добровольчих батальйонів, можуть взяти участь у конкурсі на службу до поліції». Мовляв, для добровольців, що від дзвінка до дзвінка були в добровольчих батальйонах не буде жодних переваг. А це вже не нормально. І стократ неприпустимо, коли зараз участь в АТО - стала «вовчим квитком» для прийому в Нацполіцію. Нажаль так і є.

Відповідальна за реформування Нацполіції Ека Згуладзе, з якою було домовлено про зустріч з цього приводу, протягом місяця не знайшла на це часу…

Мені це було не зрозуміло…

А потім, як грім серед ясного неба, мені стало ясно, що за гарною картинкою реформ в Нацполіції відбуваються неприпустимі речі, які можуть перекосити всю нову систему. Тому я не буду замовчувати проблему, хоча мене знову почнуть жорстко дискредитувати. Проте я мовчати не буду, бо це вже перейшло будь - які межі.

А тепер детально про проблему, яка проявилася в усій потворності в резонансному розслідуванні МВС, щодо вбитого активіста Майдану.

Василь Сергієнко - загиблий «самооборонівець» з Небесної сотні. Його викрали, катували і вбили садисти одного з ескадронів смерті, що знищували Майдан.


Побратими з «Самооборони» знайшли його понівечене тіло в лісі під Корсунем. Вбивство сталося після перемоги Майдану та повернення Василя в рідний Корсунь.

Підозра, щодо замовлення одразу впала на організатора корсунських «тітушок» тодішнього депутата Партії Регіонів Генадія Бобова (нині фракція «Відродження»). Адже Василь Сергієнко активно виступав проти Бобова, боровся проти незаконного захоплення цим аграрним магнатом земель в Корсунському районі.

Владислав Пустовар після свого призначення на посаду керівника Черкаського обласного УМВС взяв під особистий контроль розслідування цього вбивства. В результаті, якщо говорити про злочини проти Майдану, це одна з небагатьох справ, яка була передана в суд. На лаві підсудних опинилися виконавці, коло надзвичайно звузилося навколо імовірного замовника - депутата ВР. Зараз в Черкасах триває суд. При чому перші свідки вже заговорили, на суді вже пролунало прізвище Бобова.

Однак, щоб «не посипалися» інші свідки, була вчинена показова розправа над головним локомотивом в цій справі - Владиславом Пустоваром.

Мені відомо, що Геннадій Бобов бігав по високих кабінетах лив крокодилячі сльози, мовляв він не вбивав, і пропонував золоті гори, щоб «поховати справу».

І я маю підстави вважати, що він нарешті знайшов посібника, щоб «виплисти», щоб помстися принциповому генералу міліції.

Я тепер про все це детально.

Тіло вбитого Сергієнка було знайдено у Виграєвському лісі , неподалік бази відпочинку Модус, що належить ТОВ "Олімпія", одним з засновників якої є ТОВ "Панда". В офіційній біографії Бобова, що висить на сайті ВР вказано, що з посади гендиректора «Панди» Бобов пройшов у парламент.

Відомо, що на базі незаконно збудовано кілька дерев'яних будинків, в одному з яких час від часу мешкає син Бобова (він дав покази про це у справі вбивства Василя Сергієнка). На цій же базі Бобов розміщав свій «ескадрон смерті», кілька осіб з якого зараз сидять на лаві підсудних у справі Сергієнка.

Ці особи потрапили в коло підозрюваних правоохоронцями з самого початку. Одразу після Майдану вони зникли, а потім знову з'явилися на базі «Модус» (під час виборів у 2014 році). Бобов очевидно вирішив, що йому може знову знадобитися силова підтримка «ескадрону смерті».

Тоді ж правоохоронці організували прослушку виконавців. І вони попалися. Їх взяли на місці злочину. «Ескадрон смерті» виїхав на чергове «дєло» - спалювати сільськогосподарську техніку фермерів конкурентів Бобова родини Приходьків. Коли «тітушок» взяли, в їх автомобілі було знайдено каністри бензину та гранати для знищення техніки, тому авто було вилучено.

При огляді авто були знайдені плями крові, ДНК-аналіз показав, що це кров вбитого Сергієнка.

Тобто «тітушки Бобова» поїхали «на дєло» на тому ж автомобілі на якому вивозили тіло вбитого Сергієнка!!!

Фермер Приходько на суді свідчив, що гендиректор «Панди», тоді наляканий взяттям вбивць запевнював його, що це не він, що замовив спалення техніки Бобов.

Далі міліція провела обшук на базі Модуса під час якого було знайдено 2 автомати АКМС 74-У, з числа тих 400-от автоматів, що були видані «тітушкам» у Києві під час Майдану в лютому 2014року. Тобто у цих автоматів київська «реєстрація», саме вони пропали з Богомольця під час подій на Майдані.

Тобто очевидно, як коло звузилося навколо Бобова.

В якийсь момент до мене надійшла тривожна звістка, що справу від Пустовара забирає генпрокуратура. Це могло означати, що Бобов домовився «поховати» справу.

Тоді я виступила публічно і це мало кілька позитивних ефектів. Перший -генпрокуратура залишила справу Пустовару. Друге - серед вбивць Василя це спричинило паніку, в телефонних розмовах, які прослуховували оперативники один з вбивць, Фьодоров, почав говорити про обставини вбивства Василя. Тепер ця розмова серед доказів в матеріалах справи, які розглядає суд.

Загалом чимало доказів, щоб свідки та виконавці «посипалися» і дали покази на замовника.

Тому була вчинена розправа над людиною на якій трималося це резонансне розслідування, в тому числі задля того, щоб залякати свідків, які можуть дати покази проти Бобова. А саме - був знищений Владислав Пустовар. Не фізично, на щастя. Його знищили, як правоохоронця.

Його відсунули від керівництва черкаською поліцією, бо звинуватили в дачі хабара заступнику голови Нацполіції в розмірі … 2 тисячі доларів плюс талони на бензин.

Я звичайно не була свідком, і не можу знати, що було насправді. Пустовар розповідає, що його викликали в Київ, він зайшов в кабінет, на столі 2 тисячі доларів та бензинові талони і в той же момент на нього одягнули кайданки.

Знов таки повторю, я свічку не тримала, проте я не вірю в хабар в 2 тисячі між особами такого рівня - генералом керівником обласної міліції та заступником керівника Нацполіції.

Мені здається це організоване шоу, і розправа на замовлення Бобова. Бобов довго шукав, хто би таке для нього зробив, обіцяв золоті гори, і судячи по всьому - нарешті знайшов.

Кого?

У мене є підстави зробити деякі висновки і я готую звернення до компетентних органів, щодо їх перевірки.

Справа в тому, що до цієї ганебної історії, до мене доходила прикра інформація, що Хатія Деканоїдзе в Нацполіції не ключова фігура. Мовляв, «сірий кардинал» в правоохоронній системі - Георге Грігалашвілі. Він очолює Внутрішню безпеку Нацполіції, тому незгодні з його впливовістю ризикують отримати звинувачення в хабарництві.

Організувати «фейковий» хабар - справа техніки, робиться елементарно. А потім на цьому можна ще й піаритися, адже це прекрасно вписується в таку модну зараз боротьбу з корупцією.

Тому я звертаюся до СБУ перевірити обставини «хабаря» в справі Пустовара й можливе замовлення Бобова на дискредитацію Пустовара.

А також перевірити відповідність керівника внутрішньої безпеки Нацполіції зайнятій посаді. Адже є питання до минулого Грігалашвілі.

Адже Георге Грігалашвілі в Грузії займав посаду керівника патрульної поліції Грузії, зокрема і в той час, коли правоохоронці з особливою жорстокістю розігнали мітинг грузинської опозиції 26 травня 2011 року.

Є відео на сайті «Цензор», яке було названо «Кривавий розгін опозиції». Кадри мало чим відрізняються від кривавого «розгону студентів» на Майдані в Києві. Хіба, що масштабом - грузинська поліція використовуючи величезні сили спецпризначенців, зброю, водомети і газ за 15 хвилин розігнала багатотисячний мітинг.

Ось фото з Грузії.


Це можуть ігнорувати хіба що ті, хто не відчув подібне на власній шкурі.


Були вбиті і поранені. На наступний день на даху магазинчика було знайдено два тіла. В поліції заявили - опозиціонерів вбило струмом, однак серед громадськості піднялася хвиля, що їх бачили серед затриманих живими.

В 2013 році Грігалашвілі викликався на допит в рамках розслідування справи, щодо застосування надмірної сили під час розгону мирної акції протесту, що призвело до смерті та каліцтва активістів. Зауважу, що в Україні особи, що займали відповідальні посади в міліції під аналогічних подій на Майдані підпали під люстрацію.

На цьому фоні просто абсурдно, що зараз внутрішньою безпекою Нацполіції керує, по-суті, грузинський аналог Захарченка.

В мене питання до СБУ, як людину з таким минулим можна було призначити на внутрішню безпеку в нову поліцію. В мене питання до, так званої, нашої «громадськості» - агов, ви де? В мене питання до, так званих, «єврооптимістів», які кричать, що конфісковувати в бюджет арештовані кошти поплічників режиму Януковича - це порушення прав людини, а у діях посадовців поліції в Грузії проти опозиції вони не вбачають порушення прав людини? Це однозначно - подвійні стандарти.

Зате тепер я розумію чому добровольців «рубають» в новій поліції. А як команда, в яку входять «аля Захарченки» пропустить створення умов для прийому в поліцію вчорашніх активістів Майдану? Та й зрештою варягам «аля Захарченкам» потрібні підлеглі «гвинтики», а не люди з активною державницькою позицією.
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх