EN|RU|UK
Блоги WWU Серце воїна
Контакти: м. Київ, вул. Трьохсвятительська 5/1 А, тел. +38 (093) 504 17 57 м. Харків, пр. Ландау 50, Центр розвитку “Серце воїна”, Олег Оберніхін, +38 (067) 407 35 09 www.facebook.com/woundedwarriorukraine www.woundedwarriorukraine.org Healing War Scars, Inc.
  582  0

Травма війни. Тест для переселенців.

Жовтень 2014 року. «Травма війни. Тест для переселенців. Підсумки: Ваші відповіді говорять про те, що пережиті вами події травмували вас, та ви відчуваєте складні наслідки цієї травматизації. Вам необхідно звернутися до спеціаліста - клінічного психолога, або психотерапевта, з приводу тих станів, про яки йшла мова в опитувальнику. Головна умова у подоланні хворобливих станів полягає в тому, щоб говорити про них з іншою людиною, яка може не тільки зрозуміти вас, але і допомогти безпечно та обережно завершити та відпустити болісні переживання.»

Так, це правда. Були дуже важкі проблеми зі сном, нічні кошмари ставали ще більш яскравими та кольоровими. Високий рівень тривожності вимушував прокидатися через 20 хвилин сну, потім не міг заснути дві - три години, і все повторювалось по декілька разів за ніч. А ще дуже сильно мучили запахи, на рівні фізичного болю. Запах камери в підвалі у терористів, просоченою смертю. Страх, біль та страждання багатьох людей, яки втілилися у нудотному смороду, пам'ять про який виникає від дрібних асоціацій, особливо від горілого. З моменту дивного випадкового звільнення, переїзду у безпечне місце з окупованої російськими військами території Донбасу, пройшло майже десять місяців, але за цей період моє загальне становище тільки погіршувалось. Безпорадність, нудьга та депресія були нестерпними. Виходу з цього становища я не бачив ніякого. Працювати не міг, бо було важко зосередитися на будь-який справі. Спробував гасити біду алкоголем, але замість полегшення отримував збудженість та роздратованість, а ще почало боліти серце… Все це було до тих пір, поки мені не пощастило прийняти участь у тренінгу Wounded Warrior Ukraine. Це змінило моє життя вже після першого дня спілкування з абсолютно новими людьми та запропонованими інструментами допомоги самому собі. Потім три наступні тренінги у Ворохті, пройдені в повному обсязі три етапи не просто тренування, а повноцінного навчання, створили дуже потужний підйом внутрішньої енергії, емоцій, нових планів і бажання їх втілення у життя. Коли ми починали третю частину тренінгу під назвою «Глибина», я не міг уявити собі куди заведе мене захоплююче поринання в спогади, враження та емоції у пошуках піку мого шоку. Та коли я побачив ту велич і красу, я майже виріс на півголови у власних очах, розправив плечі та гордо підняв голову. Я отримав всередині себе свій міцний і гострий самурайський меч, з яким я далі прямую у житті! Я відродився у новій якості, яка мені дуже подобається, та мені цього замало! Я хочу більшого! Я буду працювати над собою і далі. Несподівано зрозумів, що більше немає бажання писати спогади про біль та жахи полону. Хочу розпочати нову частину, яка буде називатися «Повернення до себе». Хочу, щоб це була сповідь про подолання найбільшої перешкоди у житті кожної людини - подолання самого себе…


Дуже дякую друзям, тренерам - ми з вами стали майже родиною, окрема подяка неперевершеній Ditte Marcher, її таланту та здібностям надихати людей війни на нове життя!

До зустрічі у червні!!!

Хочу навести невеликий вірш, який дуже спонтанно вийшов у мене, ще після першої Ворохти. Так сидів собі, розповідав дружині про тренінг і раптом таке!

Когда сделает паузу рок,

Что металлом гремел в груди…

Когда память сотрёт

Видения смерти других…

Когда ты очнёшься от грёз,

Что тебя низвергали в Ад…

Тогда ты скажешь себе -

Теперь ни шагу назад!

Когда забудешь те дни,

Где «не плачь, не проси, не бойся».

Бушующие хмельные желанья внутри -

Зарезать, убить - успокойся…

Ты остановишься, с улыбкой глянув назад,

И скажешь себе самому:

«Ну, здравствуй, с возвращением, брат!»


Автор Андрій Синяков.

Слідкувати за нашими новинами та розкладом проведення майбутніх тренінгів можна на сторінці нашого Фейсбуку або на офіційному сайті Wounded Warrior Ukraine:

https://www.facebook.com/WoundedWarriorUkraine

http://woundedwarriorukraine.orgКомментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх