EN|RU|UK
Блоги Маркиян Лубкивский
Чрезвычайный и Полномочный Посол Украины, координатор ОО"Антикоррупционное движение Валентина Наливайченко"
  2367  1

Чому я з Наливайченком?

Біографія політика є єдиною правдивою інформацією про нього - усе інше або піар, або вигадки, або інсинуації. Далеко не в кожного українського діяча є перелік справжніх ВЧИНКІВ, за які йому довічно будуть мститися особисті вороги, але з іншого боку - щиро поважати патріоти України та довіряти прості люди.

Отже, чому особисто я з Наливайченком і чому дехто його люто ненавидить?...

Перш за все, хотів би нагадати, що у 2006-2010 р.р. Наливайченко був першим головою, за якого СБУ перестала бути органом із виконання чужих доручень та почала реалізовувати повноцінну політику у сфері національної безпеки. Розсекречення та відкриття радянських архівів, деКДБізація СБУ, публічне проголошення правди про Голодомор, УПА, репресії проти української інтелігенції, депортацію кримських татар і геноцид кримськотатарського народу - усе це робилося головою української спецслужби вперше і на офіційному рівні. Керівники «старої школи» від цього, напевно, переверталися «у домовинах», а «колеги» у сусідніх країнах, хапалися за голову. Але це була безпрецедентна, патріотична та стратегічно-орієнтована політична позиція.

Тодішній судовий процес по Голодомору, став яскравим символом розриву із радянським та пострадянським минулим не лише для СБУ, але й для України в цілому. Аби узяти на себе відповідальність за такий крок, знадобилася не лише політична мудрість, але й звичайна чоловіча мужність. Ось наприклад, колишній спікер ВРУ і аж цілий «Герой України» Литвин явно не схвалював таку ініціативу і вважав що «СБУ и министерство иностранных дел занимаются одним лишь голодомором» На думку Януковича, це було «провокацией и нагнетанием напряжённости, направленными на ухудшение отношений с Россией». Один з однопартійців і діючих губернаторів вже нинішнього президента, взагалі вважав таку діяльність СБУ «абсурдом». На дворі був кінець 2009 року, найбільш рейтинговим політиком вже був Янукович, наближались президентські вибори… Але Наливайченко своєї справи не зрадив.

Фактичний вихід СБУ з під впливу ФСБ та подолання «комплексу молодшого брата» перед російськими спадкоємцями КДБ - це ще один здобуток Наливайченка. Мало хто знає, але 2000 року між Україною та РФ було підписано спеціальний Протокол, завдяки якому підрозділи ФСБ цілком офіційно перебували у Криму. Наливайченко був єдиним керівником СБУ, який відкрито заявив про невідповідність цього протоколу національним інтересам та законам України, а також домігся його скасування. Звісно, найперше що зробили росіяни після перемоги Януковича на президентських виборах - прийняли новий аналогічний документ.

Також, за Наливайченка СБУ провела унікальну спецоперацію та затримала «на гарячому» відразу п`ятьох офіцерів ФСБ Росії, які намагалися отримати відомості, що становлять військову і державну таємницю. Може подібні випадки траплялися у діяльності українських спецслужб і раніше, але про них чомусь невідомо а ні громаді, а ні Google. Натомість, за особистої участі Наливайченка ця справа набула публічного розголосу та отримала політичне значення.

З іншого боку, тоді ж почалося налагодження співробітництва між СБУ та ФБР і ЦРУ, яскравим прикладом чого стала вдала спецоперація американців із затримання в одній із Європейських країн кримінального авторитета Семена Могилевича.

Те що у вересні 2013 року, після «наклепу» депутатів-комуністів, одіозний Генпрокур Пшонка доручив сумнозвісному Кузьміну розслідувати кримінальну справу проти Наливайченка за статтею «держзрада» (стосовно діяльності СБУ у період 2008-2009 років) - можна вважати справжнім визнанням заслуг перед Українською Державою.

Який з цих векторів партнерства насправді відповідав національним інтересам України, думаю вже зрозуміло кожному?!...

Під проводом Наливайченка, СБУ була, напевно, єдиною спецслужбою в Україні, яка вела конкретну боротьбу із сепаратизмом. Давайте пригадаємо, що у 2006-2008 р.р. було офіційно заборонено в'їзд на територію України 8 російським політикам та високопосадовцям. Зокрема депутат Держдуми Затулін і тодішній мер Москви Лужков, стали персонами нон-грата саме через свої висловлювання щодо Криму. Також, у 2008-2009 р.р. СБУ порушила кримінальні справи проти керівників кримської сепаратистської організації «Севастополь-Крим-Росія», в судовому порядку було заборонено діяльність «Донецької республіки», фактично припинено підривну активність сепаратистів т.зв. «Сойму Підкарпатських русинів» . Сьогодні можна казати що завгодно, але я чомусь не пригадую щоб до 2010 року подавали якісь ознаки життя «Український вибір» Медведчука, партія «Родина» Маркова, «ОПЛОТ» Жиліна та усілякі «колєсніченки»… Факт, чи ні?!

Перші гучні антикорупційні справи в Україні почала порушувати саме СБУ і саме за часів Наливайченка. Обвинувачення проти судді Конституційного Суду Сюзанни Станік, арешт «судді-колядника» Зварича, справи проти колишнього міністра транспорту Рудьковського - усе це цілком відомі події. І хто б, що б не казав, але більш ніхто з генпрокурорів, міністрів внутрішніх справ та інших керівників СБУ на таке не спромігся аж до сьогоднішніх часів!

Про нездатність вже нового керівництва Генпрокуратури до боротьби з корупцією, про бізнесові схеми «діамантових прокурорів», про «нових смотрящих» та їхні оффшорні неподобства та ще про багато чого іншого, першим вголос почав заявляти Валентин Наливайченко ще навесні-влітку 2015 року.

Наливайченко-керівник завжди був політиком, а не технократом, брався за резонансні політичні справи, як от наприклад, порушення кримінального провадження стосовно голови Конституційного Суду України Бауліна щодо зловживання службовим становищем, яке призвело до узурпації влади Януковичем. Проте, ані за першого, ані за другого «пришестя» в СБУ, спецслужба не використовувалася для тиску на опонентів влади, переслідування журналістів, патріотів та громадських активістів.

Хоча сам Валентин Олександрович про це ніколи не скаже і не любить про це згадувати, але у тому, що російські ГРУшники Єрофєєв та Александров дійшли до українського суду та отримали офіційні вироки, є також його чимала персональна заслуга.

Ось саме цьому я з Наливайченком.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх