EN|RU|UK
Блоги Иван Винник
Народный депутат Украины (фракция "Блок Петра Порошенко")
  4704  60

Луценко буде Генпрокурором

Тому що:

1. Призначаючи Луценка, ми руйнуємо кругову поруку в прокуратурі. Ми знищуємо головний бар'єр, який захищав корупційну "еліту" України. Цей бар'єр називається досвідом роботи в органах прокуратури. Про які конкурси та реформи може йти мова, якщо в них беруть участь ті самі "елітні" учасники ?!

Згідно чинного Закону "Про прокуратуру" пересічний громадянин ніколи не зможе стати прокурором Генеральної прокуратури, якщо він не відпрацює в органах прокуратури мінімум 5 (!) років - це можна порівняти з середнім терміном ув'язнення за скоєння тяжкого злочину.

А от щоб згідно чинного Закону мати право стати Генеральним прокурором, треба бути "елітою" мінімум 10 років.

Луценко не має ні 5, ні 10 років стажу в прокуратурі. Тому підтримка фракціями БПП та Народного фронту його кандидатури покладе початок реформі, яка відкриє двері регіональних та Генеральної прокуратури для дійсно гідних, а не тільки "елітних" кандидатів. В Закон України «Про прокуратуру» будуть внесені відповідні зміни.

2. Луценко мотивований діяти. Луценко не з чуток знає, що сучасна українська прокуратура - це каральний орган по своїй суті. Провівши півтора роки за гратами за надуманими обвинуваченнями, він, як ніхто інший, готовий очолити реформу прокуратури. Людина, яка відчула на собі усю «гнилість» відомства, має достатньо мотивації для якісної зміни системи, звільнення людей, які звикли «шити» справи на замовлення, брати хабарі або просто по інерції протистоять реформуванню.

В прокурорському середовищі виникає паніка, коли мова заходить про призначення Генеральним прокурором особи не з системи органів прокуратури, без відповідного досвіду роботи. Відкриті листи керівництва Генпрокуратури та регіональних прокуратур, в яких прокурори закликають не розглядати Луценка як кандидата на посаду очільника Генпрокуратури - це найкраща оцінка Луценка як потенційного кандидата на цю посаду.

Категоричне не сприйняття кандидатури Луценка Опозиційним блоком, як на мене, є тим яскравим сигналом, що ми на правильному шляху.

3. Система незграбно захищається, апелюючи до відсутності у Луценка профільної юридичної освіти. Але чи потрібна профільна освіта, щоб робити реформу в прокуратурі, суть якої полягає в необхідності звільнити корупційну "еліту" відомства та якісно оновити склад прокурорів? Я пригадую мітинг звільнених міліціонерів під будівлею МВС на Богомольця в Києві, міліціонерів які були звільнені інженером-системотехніком. Керівник МВС Арсен Аваков, так само як і Луценко, не має юридичної освіти. При цьому, саме МВС серед небагатьох відомств, де було розпочато докорінні реформи - чого тільки вартує проект створення патрульної поліції.

4. Лояльність до держави та її громадян, патріотизм - це якості, які сьогодні є набагато ціннішими за профільну освіту та досвід. «Краще 5 років помилок, аніж 50 років саботажу» - так казав батько Оксамитової революції в Чехії Вацлав Гавел, який провів докорінну люстрацію в посткомуністичних органах державної влади Чехії. Пан Гавел мав театральну (!) освіту.

5. Яскраву юридичну освіту, диплом з відзнакою Харківського університету внутрішніх справ отримала Наталія «няш-мяш» Поклонська, відома як так званий «генеральний прокурор» окупованої агресором РФ території Автономної Республіки Крим. Серед її останніх «реформаторських новацій» значаться: переслідування кримських татар, заборона Меджлісу кримськотатарського народу, цькування журналістів на території Криму….

Та й екс-Генпрокурор Віктор Пшонка, виходець із команди Януковича, теж мав диплом Харківського юридичного інституту, навіть більше - він є кандидатом юридичних наук. Його «видатні досягнення» на поприщі реформування прокуратури не потребують опису…

Що об'єднує громадянку України Поклонську та громадянина України Віктора Пшонку? Їх об'єдную державна зрада!

Луценко буде Генпрокурором.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх