EN|RU|UK
Блоги Віктор Балога
Народний депутат
  1248  3

Три рівня Нацполіції

Жодного дня не минає без того, щоб поліцейські не вляпалися в халепу. ДТП, п'яні розбої, стрілянина, розбірки, дрібне здирництво. І це тільки те, що потрапляє в ЗМІ. Нова поліція продовжує традиції і стиль старої міліції.

По факту у нас є, принаймні, три рівні структури, яку гордо назвали Національною поліцією.

Перший - це глянцева вітрина, яку представляють міністр Аваков та імпортовані з Грузії тендітні реформаторки. Вони проводять презентації і прес-конференції, приймають присяги і весь час красиво говорять про реформи, відповідальність, професіоналізм і довіру суспільства. Патрульні на нових машинах, мигалки, репортажі і шоу на ТБ - зовнішня мішура має утвердити в народі думку, що міліція реформована, а батькам-реформаторам - слава і пошана.

Другий рівень - це поліція, до якої звертаються люди, коли біда чи коли вимагають папірця. Тут здебільшого все, як і було. Заяви про злочин або не приймають, або вони десь губляться. Викрадені машини не шукають і часто навіть не ставлять на облік, бо поліцейські в схемі з автозлодіями. Новостворені сервісні центри - знущання над людьми і здирництво. У дозвільній службі бардак і побори. Дільничного інспектора можна шукати місяцями.

Третій рівень утворюють поліцейські, яка тільки носять форму, а насправді - бандити. Рекет, наркотрафік, рейдерство, "кришування" контрабанди, підпільного грального бізнесу та проституції, покривання лісової і бурштинової мафії, торгівлі людьми, супроводження нелегальної міграції - перелік невичерпний. Про те, що чорний бізнес під егідою МВС процвітає, можна судити по палацах і крутих тачках "правоохоронців".

Ясний-красний, що міністр Аваков і його бек-вокалісти про це не хочуть говорити. А якщо й кажуть, то неохоче і тільки про те, як вони рішуче викорінюють зло.

Ці слова - пустишки хоча б тому, що інкаше бути не могло. Бо міліцію "реформували" самі ж міліціонери. Переатестацію перетворили на комедію та засіб заробітку. Нові шеврони нашили старим ментам, які ніколи не змінять своє гниле нутро. Система розкладає і тих, хто прийшов в поліцію з вулиці.

Далекий від думки, що всі поліцейські - злодії. І в старій міліції було багато порядних і чесних профі, які йшли на озброєних злочинців і відморозків. Які не побоялися виступити проти бандюків і терористів у містах Донбасу. Саме завдяки їм МВС хоч якось виконувало свою головну функцію - захищати людей та їхні права.

Однак почепити нову вивіску просто. Неможливо створити нову якість МВС, коли цим займаються люди, які лише прагнуть зробити з міліції ще одну підручну армію.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх