EN|RU|UK
Блоги Антоніна Кумка
Волонтер, активіст, президент Canada-Ukraine International Assistance Fund, керівник Проекту Підтримки Протезування в Україні
  3697  11

Українські іммігранти в Канаді - тил України

Нас багато виїхало і далі їдуть. Хтось їде, тому що не може і не хоче бути частиною корупційної системи, а боротися не знає як. Інші - тому що просто хочуть кращого життя. Та Революція Гідності, анексія Кримського півострова та російська агресія на сході України зачепили та змінили в тій чи іншій мірі кожного українського іммігранта. Спочатку мітинги, потім збори коштів, а згодом пошуки ширших та більш стабільних можливостей розвитку необхідних проектів в Україні.

У Львові 16 квітня завершується Проект Підтримки Протезуваня в Україні - проект ініційований українськими іммігрантами, які об'єдналися у Канадсько-Український Фонд Міжнародної Підтримки, та підтриманий усіма, кому небайдужа доля українців. Навчання спеціалістів, протезування військових та цивільних, консультації та семінари з реабілітації - усе це стало можливим завдяки наполеглевості та небайдужості українських волонтерів у Канаді та щільній, 'горизонтальній' співпраці з українцями в Україні.

У Канаді, як і в Україні, кожен волонтер-українець має свою роль. Хтось займається боротьбою у інформаційній площині, хтось допомагає армії речами, a хтось працює з громадою та залучає нових людей.

Одним з таких волонтерів є Тарас Багрій, президент Конгресу Українців Канади відділ Торонто. Тарас проводить складну та необхідну роботу по розширенню української громади Торонто та околиць (адже значна кількість новоприбулих опиняються саме тут) і весь час працює над тим, аби об'єднати сили канадських українців та закликає підтримувати такі навчальні проекти, як Проект Підтримки Протезування в Україні та інші, заради того, аби Україна рухалася вперед.

Серед українських іммігрантів Канади є усі: від бізнесменів до будівельників, адвокатів, вчителів. Хтось зміг знайти роботу за спеціальністю, яку мав(ла) в Україні, комусь довелось перевчатись та перекваліфіковуватись.

Іван Павук є волонтером, який у вільний від роботи час з іншими, такими як він шукає речі для українських солдат на аукціонах та за знижкою, збирає кошти та пакує контейнери, які ідуть в Україну. Він просто робить те, що підказує йому совість та серце.

Юля Пустильник є укpаїнкою єврейського походження. Mайже увесь вільний час Юля зі своїми доньками присвячують виготовленню прикрас аби їх продавати. Усі кошти від продажу Юля передає львівським волонтерам на підтримку української армії, а також на допомогу пораненим. Сама ж Юля працює на повну ставку у сфері сучасних технологій.

Олександр Романко родом із м.Суми. У Канаді є професором Університету Торонто. А ще Саша у якості волонтера невтомно працює над розвитком проектів, які пов'язані з промоуцією української науки, такими як Конкурс медіа-стартапів про науку, та програм обміну для українських студентів у Канаді. Регулярно літає за свій рахунок в Україну проводити лекції та семінари з бізнес аналітики в українських ВУЗах.

Юрій Сетко - кримчанин. Це він разом з декількома однодумцями створили інформаційно-освітній проект під назвою 'Російська війна в Україні', який презентували декілька тижнів тому у канадському парламенті та який має на меті донести правду про російську агресію в Україні та її наслідки до англомовної аудиторії

Канадські українці дійсно є надзвичайним тилом для України. Вони також є невичерпним джерелом ідей, порад та хоч і не найпотужнішої, але значної матеріальної допомоги. Українці в Канаді готові працювати та допомагати, готові їхати та ділитися досвідом і знаннями - а їм є чим ділитися. А Україні, в свою чергу, варто відкрити двері ширше і приймати українців, які готові присвятити час, уміння та досвід; які готові розбудовувати Україну, та робити її такою, про яку ми усі разом мріємо.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх