EN|RU|UK
Блоги Александр Михельсон
обозреватель
  9846  46

Чи справді G7 підтримала Україну проти Росії? Вперше - повний текст

Поки наша країна перетравлювала заяву Арсенія Яценюка про відставку з посади прем'єра та дивувалася згоді-незгоді Володимира Гройсмана обійняти вакансію, у відомому японському місті Хіросіма відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн «Великої сімки», або G7 (від англ. Group of Seven - «Група Семи»). Загалом, засідання «Сімки» було присвячене енергетиці та ядерним технологіям - але знайшлось там місце й Україні.

Вранці 12 квітня, а то ще й уночі з 11 на 12, чимало українських ЗМІ повідомили, що голови МЗС «Сімки» висловились за проведення виборів в окупованих районах Донбасу за умови виведення російських військ та повернення Києву контролю над усією лінією українсько-російського кордону. Деякі, проте, подали новину так, що в Комюніке за наслідками зустрічі йдеться лише про необхідність якнайшвидшого проведення цих виборів. Зайве говорити, що саме в цьому, другому, ключі подали інформацію й переважна більшість мас-медіа в Росії.

Кореспондент «Цензор.НЕТ» уважно вивчив ту частину Комюніке, яка стосується України. Про нашу державу там згадується після Сирії, Іраку та Ірану (саме в такому порядку), хоч і перед Лівією, Афганістаном та Єменом. Цікаво, що відповідний розділ називається «Україна/Росія», авжеж, саме так.

Як виявилось, у цьому фрагменті насправді жодним чином не сказано, що контроль України над власним кордоном є передумовою виборів в ОРДЛО. Навпаки, йдеться про покроковий перелік дій, у якому вибори згадані першими, а виведення іноземних військ та поновлення контролю над кордоном ідуть наступними. Нагадаємо, Мінські угоди, загалом, передбачають такий самий порядок дій; інша річ, що вони мали би бути повністю виконані ще до минулого Нового року, але сепаратисти та Росія не виконали найперших пунктів - таких, як припинення вогню, відведення важких озброєнь та повний обмін полонених.

Це - відносний мінус. Як і те, що, загалом, Мінські угоди згадані в Комюніке шість разів, і все виглядає так, що міністри закордонних справ «Сімки» розглядають ці угоди як свого штибу «священну корову». Водночас, у документі неодноразово наголошується на відповідальності Росії та необхідності для Москви поважати суверенітет і територіальну цілісність України. Це - відносний плюс.

Ще важливішим здається безкомпромісне невизнання окупації Криму та пряме твердження, що санкції проти РФ триватимуть, доки триватиме ця окупація. Ну й вишенькою на тортику - зауваження про «стурбованість» російською брехнею, пардон, пропагандою в ЗМІ.

В цілому виходить, що немає ані Зради, ані Перемоги. Кореспондент «Цензор.НЕТ» зробив власний - неофіційний, наголошую! - переклад того фрагменту Комюніке, що стосується України. І подає його нижче.

Уточню тільки, що пояснення в дужках пов'язані лише з англійською граматикою, а не зі змістом тверджень. Для знавців англійської без Інтернет-перекладачів після моєї версії перекладу подано посилання на оригінал.

Отже, прошу:

«Ми єдині в нашій упевненості в тому, що конфлікт в Україні може бути розв'язано лише дипломатичними засобами і за повного дотримання міжнародного права, зокрема - правових зобов'язань поважати суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України. Ми повторюємо наше засудження незаконної анексії Кримського півострова Росією в порушення норм міжнародного права, та знову підтверджуємо нашу політику її (анексії - О. М.) невизнання і санкцій щодо задіяних (у цьому процесі - О. М.).

Ми наголошуємо на нашій рішучій підтримці повного виконання Мінських угод та роботи Нормандського формату і Тристоронньої контактної групи, що спрямована на забезпечення мирного врегулювання конфлікту на сході України. Ми стурбовані продовженням насильства вздовж лінії зіткнення в порушення угоди про припинення вогню; ми закликаємо всі сторони зробити конкретні кроки, які приведуть до повного припинення вогню, що передбачено Мінськими угодами. Ми повторюємо заклик до всіх сторін дотримуватись своїх зобов'язань у повному обсязі, й невідкладно повністю виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами, в тому числі - щодо місцевих виборів, які мають бути проведені за відповідними стандартами Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та за українським законодавством і під моніторингом ОБСЄ/БДІПЛ, щодо повного виведення всіх іноземних збройних формувань і техніки з території України, щодо повернення Україною контролю над своєю стороною міжнародного кордону, а також щодо безпечного доступу і надання гуманітарної допомоги людям, які її потребують. Зокрема, ми очікуємо, що Росія виконає свої зобов'язання й використає свій вплив на сепаратистів для виконання своїх зобов'язань за Мінськими угодами в повному обсязі.

Ми наголошуємо на ключовій ролі ОБСЄ в сприянні деескалації кризи в рамках Спеціальної моніторингової місії (SMM) та Спостережної місії, а також - у рамках Тристоронньої контактної групи, й віддаємо належне ОБСЄ за конструктивну реакцію на Мінські угоди. Ми засуджуємо дії, що перешкоджають діяльності та доступу ОБСЄ, й закликаємо всі сторони, зокрема, сепаратистські групи, забезпечити повний та неускладнений доступ спостерігачів до всієї території зони конфлікту. У зв'язку з цим, ми закликаємо Росію використати свій вплив для забезпечення необхідних умов ефективного виконання SMM її завдань. Якщо ці дії (з перешкоджання - О. М.) припиняться, ми закликаємо всі держави-учасниці ОБСЄ надати організації всю підтримку, необхідну для виконання цих обов'язків.

Нагадуємо, що термін дії санкцій прямо пов'язаний з повною реалізацією Росією Мінських угод та повагою (Росії - О. М.) до суверенітету України. Ми усвідомлюємо важливість підтримки діалогу з Росією з метою забезпечення дотримання нею як узятих на себе зобов'язань, так і норм міжнародного права, заради досягнення всеосяжного, стійкого та мирного врегулювання кризи.

Крім того, ми продовжуємо відчувати стурбованість продовженням дезінформаційних кампаній в російських державних ЗМІ, а також зростаючим тиском на політичних і громадянських діячів, які заявляють про свою незгоду з політикою російської влади.

Ми лишаємось цілковитими прибічниками української програми реформ та надання довгострокової підтримки для досягнення цієї мети. Ми високо цінуємо й підтримуємо кроки, яких Україна вживає для здійснення всеосяжних структурних реформ, і закликаємо Україну дотримуватись (цього - О. М.) курсу та продовжувати приймати складні рішення, особливо в боротьбі з корупцією, де потрібен конкретний прогрес. Ми, разом із міжнародними фінансовими установами та іншими партнерами, будемо й надалі працювати з метою надання (Україні - О. М.) фінансової та технічної допомоги. Стабільна політична ситуація в Києві є ключовим чинником для здійснення цих украй необхідних реформ. Ми вітаємо постійні зусилля Групи підтримки України в G7 і просимо послів країн G7 у Києві й надалі підтримувати платформу для діалогу та координації між країнами G7 і українською владою.

Енергетична безпека залишається важливим питанням для України і світу. Ми лишаємось прихильниками Римської Енергетичної Ініціативи G7 з енергетичної безпеки, покликаної розбудувати більш різноманітну та стійку міжнародну енергетичну систему».

Повний текст Комюніке в оригіналі.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх