EN|RU|UK
Блоги Ольга Климко
Волонтер «Родина Героїв Небесної сотні»
  940  3

Коло народного монументу Небесній Сотні у Полтаві влада вирощує пирій (ФОТО)

Полтавський ранок радує піснями пташок… Наше зелене і уквітчане колись місто просинається і починає працювати. Перед обласною бібліотекою, недалеко від краєзнавчого музею у найкрасивішій будівлі архітектора Кричевського, височить намальований на постаменті Ангел з крилами. Слова віршів, присвята Небесній. Але ще у травні 2014, приїхавши додому я побачила те, чого не очікувала - жодної квітки. Ми, громадськість, посадили квіти, волонтери з Полтавського Батальону Небайдужих прибирали весь рік. Не було часу лаятися з владою, йшла війна… В травні 2015 я звернула увагу деяких чільників області, що дуже соромно за стан біля пам"ятника і почула у відповідь, що це компетенція міста… На керівництво міста розраховувати було не можна, Полтавський Батальйон Небайдужих посадив чорнобривці, їх поливали з бутилів, було жаль, що квітів не так багато як хотілося, але час забирали аптечки, допомога пораненим ітд. Восени 2015 року стан коло пам"ятника став просто жахливим. Приїхавши у рідне місто після прибирання у Києві на Алеї Небесної сотні,, я попросила підтримки всіх волонтерів, особливо відгукнулися такмеди, і ми разом прибрали і посадили хризантеми. Потім у місті пройшли вибори, сформувалася більшість, і подивіться на фото чи змінилося відношення до пам"ятника Небесній? Пирій і декілька тюльпанів, які прориваються до неба серед трави - це все чим прикрашений пам"ятник. Очільник нашого міста, голова партії з назвою " Совість України", який вдруге виграв вибори - що він демонструє своїм ставленням до народного пам"ятника суспільству? Що загиблі на Майдані, це не привід уквітчувати і показувати вшанування? Коли цей постамент був пам"ятником леніну, квіти висаджувалися в декілька сезонів, поливалися комунальними службами і прибирання навколо було майже ідеальним.

Ті, хто стояв на Майдані в 2014, зараз очолили область, невже не можна звернути на це увагу, адже Полтава - місто обласного значення?

Зрозуміло, що якщо ця публікація не подіє, в 2016 році ми знайдемо сили сконцентруватися і тиснути на владу у будь - який спосіб. Але, скажіть мені, чому це треба робити по питанням, які мають просто болем озиватися у грудях кожної української душі?

Я стояла на Майдані, коли Майдан прощався зі своїми Героями, я бачила очі їх рідних. А Ви пан Мамай - Ви дивилися хоча б по телевізору? Може Ви не шануєте Майдан і його Героїв - так скажіть це відверто, а не паплюжте пам"ять про них бур"яном коло монументу.

А фракції БПП хочу сказати, що енергійність вашої фракції з приводу виділення полтавської землі, може бути використана і для вшанування пам"яті Героїв, адже осередок БПП у Полтаві, виник, як я розумію, у продовження втілення ідеалів Революції Гідності.

Багато хто з полтавського Майдану, хто долучився до створення цього народного меморіалу, загинули в 2014 і 2015 роках, багато хто досі служить. І тут не стоїть питання про те, що краще зробіть все самі, тут стоїть питання про те, що місцева влада утримується нашими податками і має всі важелі виконати свою роботу. І як би мені не було боляче дивитися на клумбу з зеленого потужного пирія, в 2016 році я знайду сили змусити владу діяти гідно. Розповіді про те, що колись на цьому місці буде реконструкція, не приймаються. На пам"ятник полтавці дивляться щодня, повз нього ходять діти у бібліотеку, це центр міста. І якщо раніше там була клумба, то вона має з"явитися знову і демонструвати велику пошану полтавців до пам"яті Небесної Сотні.

І, дорогі українські юристи, підкажіть - чи маю я право звернутися з судовим позовом до влади, яка нівечить своєю бездіяльністю мої патріотичні, державницькі переконання?

полтава небесная сотня монументполтава небесная сотня монументполтава небесная сотня монументполтава небесная сотня монументполтава небесная сотня монументполтава небесная сотня монументполтава небесная сотня монумент

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх