EN|RU|UK
Блоги Дмитрий Булатов
Офицер 92 ОМБр Вооруженных Сил Украины
  3215  2

Армія: батіг та пряник

Перебування в армії, а особливо на фронті вскриває багато неврегульованих питань. Потрібна врівноважена, та наближена до справедливої, система заохочень та покарань (адміністративних). Для всіх! Не зважаючи на те солдат ти, сержант або офіцер. Якщо чесно, то заради отримання нагороди військовослужбовці готові подекуди "горлянку перегризти" один одному, а при настанні моменту відповідальності за скоєнне починається галас та хвиля обурення. Особливо - під впливом алкоголю, а інколи буває що і наркотиків. Практика доводить: як відповідати, так всі "по кущах". Без змін цю ситуацію не виправити. Не дивно, що система заохочень працює значно краще, ніж система покарань. Хоча, я вважаю, вони обидві потребують значного коригування, а можливо
й перезавантаження.

Є така теза: "Якщо армія не воює - вона бухає!" Це основна, але не єдина проблема, яка заважає підтриманню належної дисципліни в армії. Тому, потрібно впорядкувати та, відповідно, внести дотичні зміни до законодавства.

Перелік проблемних питань, що потребують впорядкування, досить широкий: самовільне залишення військової частини, відмова виконувати наказ командира, необережне знищення або пошкодження військового майна, зловживання службовим становищем, перевищення службових повноважень, недбале ставлення до військової служби, бездіяльність командирів, порушення правил несення бойового чергування, порушення правил поводження зі зброєю, а також речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення і, звісно, розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вживання наркотичних та психотропних речовин чи їх аналогів. Більшість з цих питань не мають вирішення, за виключенням покарання гауптвахтою. Саме тому потрібна
вдосконалена система грошових штрафів, а вже у системі з ними - покарання гауптвахтою. Штрафи, доречі, дозволять військовослужбовцю залишитись на місці несення служби і будуть такою собі "жовтою карткою". Судячи з життєвого досвіду, комбінований спосіб штрафів у поєднанні з гауптвахтою, зарекомендував себе як дієвий. Багато військовослужбовців, - від солдат до командира, замислюються та обирають для себе більш відповідальну позицію на службі. Тож і треба впорядкувати "правила гри". Сміливо стверджую це базуючись на власному досвіді. Також потрібно включити в систему "батога" такі категорії, як військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів. Бо всіх, так всіх! І це буде справедливо!

Задля збереження мотивації у молодого покоління йти до лав ЗСУ потрібно виключити з системи грошових штрафів військовослужбовців СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ, залишивши для них традиційну гауптвахту. Вона і на сьогодні є дієвим інструментом виховання молодих армійців (строковики не приймають участь в АТО, а служать на мирній території України). В першу чергу ми будуємо міцну армію і молоде покоління має спочатку пройти відповідне загартування, а вже потім включатись в службу за
всіма правилами дорослого життя.

Великими літерами в Дисциплінарний Статут ЗСУ потрібно закарбувати: "Військовослужбовцям ЗАБОРОНЕНО вживати наркотичні засоби, психотропні речовини, чи їхні аналоги, під час проходження військової служби, а також і спиртні напої під час виконання обов'язків військової служби."

На даний час такий абзац там відсутній.

Ні для кого, сподіваюсь, не є секретом, що більшість проблем та травматизму у військовослужбовців виникають саме під час перебування у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.

Наприкінці хочу додати, що нагально необхідно розробити схему та процес позбавлення статусу учасника бойових дій. Це стосується в першу чергу так званих АТОшних "туристів". Від факту їхнього існування та добробуту "скриплять зуби" у справжніх воїнів, які на відміну від "туристів" наражали або й досі наражають себе на небезпеку заради спільної справи - захисту державного суверенітету України. Саме вони, справжні воїни, мають право на пільги та почесне звання "Учасник бойових дій". Законом можна прописати можливість позбавлення статусу УБД, а документом Кабміну під назвою "порядок позбавлення статусу УБД" прописати вже критерії та алгоритм.

Ми будемо домагатись прийняття Законопроекту 4210 в якому викладені рішення вищезазначених проблем і просимо долучитись до цього депутатів та громадських активістів. Давайте вже зараз будувати сучасну та гідну армію, про яку так мріють українці!

Шануймося, бо ми того варті!

Посилання на Законопроект 4210: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58381
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх