EN|RU|UK
Блоги Иван Винник
Народный депутат Украины (фракция "Блок Петра Порошенко")
  7322  143

Відповідь пану Шабуніну

Вельмишановний пане Шубуніне, на одному з останніх телеефірів, де нам обом трапилось бути присутніми, я заявив, що Ваша організація ГО "Центр протидії корупції" не сплатила ні копійки податків до Держаного бюджету України. Далі Ви мене звинуватили в брехні та продовжили це роботи, навіть коли я пішов, що власне характеризує Вас як людину з досить специфічними розумінням етикету.

http://censor.net.ua/video_news/382370/skolko_grantovyh_deneg_poluchila_vasha_organizatsiya_vy_ni_kopeyiki_nalogov_ne_uplatili_esli_ya_identifitsiruyu

https://www.youtube.com/watch?v=DpseR94BnhE#t=2h23m40s

В подальшому оприлюднена Вами інформація щодо сплати нарахувань на заробітну плату, а саме ЄСВ, ПДФО та військового збору в 2015 році дозволяє зробити 2 висновки:

1. В Вашій організації пропонують непоганий компенсаційний пакет за так звану "боротьбу з корупцією" за рахунок платників податків США та інших країн.

2. Вам бракує обізнаності в податковій системі України.

Окремо хотів би зупинитися на 2-му висновку.

Вичерпний перелік загальнодержавних податків та зборів в Україні вказано в ст. 9 Податкового Кодексу України:

9.1. До загальнодержавних податків належать:

9.1.1. податок на прибуток підприємств;

9.1.2. податок на доходи фізичних осіб;

9.1.3. податок на додану вартість;

9.1.4. акцизний податок;

9.1.5. екологічний податок;

9.1.6. рентна плата;

9.1.7. мито.

Єдиний податок з цього переліку який Ви згадали, це ПДФО, але це не є податок організації, тому що це - податок особи, яка отримує дохід. Напевно, читаючи це речення, Вас знову починаєте долати обурення та хочеться закричати: "цей Вінник знову бреше, адже ГО «ЦПК» платить ПДФО". Але не поспішайте, адже організація виступає виключно як податковий агент особи, яка отримує дохід та несе на собі тягар справляння податку на доходи фізичних осіб.

Інформую Вас також, що ЄСВ - це консолідований страховий внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, справляння якого регулюється ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2464-17). Окремо хотів би зауважити, що по своїй економічній суті ЄСВ - не є податком, адже він збільшує витрати підприємства, чим власне зменшує фінансовий результат до оподатковування.

Я думаю, що не потрібно глибоко тлумачити економічну природу військового збору, через справляння якого, як частки заробітної плати, кожен громадянин України підтримує українське військо.

Єдиним прямим податком, який платять організації в Україні є податок на прибуток підприємств. Та я щиро вірю, що Ваша неприбуткова громадська організація його не платить..... Але якщо це не так та ГО "Центр протидії корупції" отримує прибуток від своєї діяльності, то боюся Вам доведеться перечитати не тільки Податковий Кодекс, але й інші Кодекси та, можливо, й не тільки українські.

На закінчення я, як громадяни України, хотів би звернутись до Вас, як до керівника громадської організації, із проханням публічно, на своєму офіційному сайті відзвітувати про ВСІ НАДХОДЖЕННЯ ТА ВСІ ВИДАТКИ ГО "Центр протидії корупції" по контрагентах, напрямках та предметах платежів. Зрештою, Ви зобов'язані готувати річні фінансові звіти із зазначенням детального аналізу доходів і витрат, та інформувати громадськість про свої мету (цілі) та діяльність відповідно до ч.7 ст.3 та ч.7 ст.23 Закону України «Про громадські об'єднання» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/4572-17). Дозволю собі нагадати Вам просту закономірність: коли громадські організації перестають дотримуватись принципів прозорості і публічності та відкрито не звітують перед суспільством про свою роботу, в їх середовищі, іноді, починають відбуватись негативні процеси деградації цінностей … Тому публічний звіт про джерела формування надходжень та видатки, на які такі надходження були спрямовані, - це є критично важливою складовою функціонування громадської організації, що фінансується за рахунок платників податків.

З повагою,

громадянин України

Іван Вінник

P.s. Мене здивувало Ваше щире обурення Ухвалами Печерського районного суду м.Києва, якими було санкціоноване розкриття банківської таємниці щодо ГО «ЦПК».

З огляду на етичні критерії, якими керується в своїй роботі «Центр протидії корупції», викликає подив шалений опір виконанню відповідних судових рішень про надання доступу до офіційних документів організації. Якщо Вам дійсно немає чого приховувати та Ваша діяльність повністю відповідає задекларованій високій та благородній меті «боротьби з корупції», на Вашому місті я б не чекав доки прокуратура отримає звіти з банків, а одразу ж розмістив би інформацію про рух грошових коштів по рахунках на офіційному сайті, адже Вам в будь-якому випадку доведеться це зробити.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх