EN|RU|UK
Блоги Ігор Мосійчук
Народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
  525  0

Боротьба з "бурштиновою мафією" - нарешті нас почули


Нарешті нас почули! Після гучних акцій протесту проти "бурштинової мафії" в Рівному, моєї доповіді на засіданні комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, де я оприлюднив прізвища високопосадовців та силовиків, які покривають незаконний видобуток бурштину, голова Національної поліції країни Хатія Деканоїдзе прислухалась до думки нашого комітету і підтримала нашу ініціативу, щодо невідкладного скликання розширеного засідання Ради Національної Безпеки і Оборони з цього питання.

В той же час глибоко переконаний, що робота новоствореного оперативного штабу Нацполіції з долученням до його роботи представників Генпрокуратури, СБУ та Рівненської обладміністрації, буде неефективною, допоки з займаних посад не будуть негайно усунуті очільники "бурштинової мафії" на Поліссі: голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Чугунніков, т.в.о начальника Національної поліції Максимов, його заступники Заславський і Голубош, начальник УБЕЗ Рівненщини Єфтеній... Допоки не буде затримано "смотрящего" за незаконним видобутком бурштину на Рівенщині громадянина Іваницького, більш відомого як "дядя Фьодор", та інших осіб які займаються організацією незаконного видобутку, скупкою та контрабандою бурштину.

І найголовніше! Жодною забороною проблему незаконного видобутку бурштину не вирішити. Необхідний комплексний підхід. Парламент має невідкладно розглянути Законопроекти: про видобуток бурштину, про старательську діяльність, про посилення кримінальної діяльності за незаконний видобуток, скупку і контрабанду бурштину. В Рівному має бути створена бурштинова біржа. Мусимо дати можливість мешканцям Полісся легально заробляти на життя старательською діяльністю, сплачувати податки, що в свою чергу дасть можливість поповнити державний бюджет на мільярди гривень.

А протистояння між працівниками Нацполіції і бурштинокопачами, яке мало місце в урочищі "Гальбін" Сарненського району Рівненської області, було спровоковане "бурштиновою мафією" в погонах. Майор Нацполіції Заболотний, який регулярно до протистояння збирав з бурштинокопачів по 200$ в день за право незаконно здійснювати видобуток бурштину, очолив рейд проти них же. Саме це і довело бурштинокопачів до сказу. І першими кроками начальника Національної поліції Хатії Деканоїдзе у вирішенні цієї проблеми має стати серйозна, тотальна чистка рядів Нацполіції від представників "бурштинової мафії".


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх