EN|RU|UK
Блоги Андрей Миселюк
Политолог
  2773  2

Президент «соврамши»

Навіщо на рівному місці придумувати історії про зустрічі з президентом США, якщо ти не президент України Л.Д.Кучма у міжнародній ізоляції часів «кольчужного скандалу»?

Становище нинішнього українського «гаранта» на міжнародній арені не йде у ніяке порівняння із, м'яко кажучи, великими складнощами, з якими зіштовхнувся президент Кучма у часи так званого «кольчужного скандалу» восени 2002 року. Тоді голові адміністрації Кучми, нинішньому гуманітарному миротворцю усього Донбасу Віктору Медведчуку довелось без запрошення відправляти Кучму на саміт НАТО до Праги. І вже організатори саміту змушені були знаходити вихід із ситуації із небажаним Кучмою. Вони знайшли дуже елегантний вихід - просто розсадили Кучму за столом переговорів подалі від президента США та англійського прем'єра за допомогою другої офіційної мови альянсу - французької.

Із нинішнім візитом Порошенка до США ситуація була простіше. Хай український президент і не виконав свою обіцянку «у лічені години» продемонструвати американцям нового прем'єра та новий уряд. Проте зустріч із віце-президентом Байденом - це прояв уваги та поваги США до України.

Проте, зазначає дипломат Богдан Яременко з «Майдану закордонних справ», адміністрація президента України чомусь порадувала нас гарним фото зустрічі глав України та США, розписавши порядок денний зустрічі мало не як повноцінних переговорів.

Але ось графік роботи Білого Дому на вчора, в якому чітко пояснено, що президент Порошенко мав діловий ленч з віце-президентом Байденом, а зустрічі Обама-Порошенко не було. Безперечно, ленч з віце-президентом Байденом - це і була нагода обговорити детально увесь порядок денний українсько-американських відносин. Зустріч і переговори у формі ленчу - це спосіб підкреслити позитивне ставлення до гостя. І, до речі, це серйозна заслуга нашого посла, бо гостей у Вашингтоні було багато, а ленчів віце-президент міг мати лише один.

Що стосується фото Обами і Порошенка, то Яременко радить звернути увагу на вечірній захід в програмі о 19-15 - робочу вечерю з главами делегацій на Саміті з питань ядерної безпеки.

«Ризикну зробити припущення, що перед цією робочою вечерею Обама вітав усіх глав іноземних делегацій, фотографувався з ними, ручкався, дякував, запрошував до залу. Звичайно, це була нагода сказати 5-10 речень. І мені так здається, що саме цю нагоду АПУ намагається представити, як зустріч Порошенка з Обамою.
Тому, на мою думку, зустріч (яку доречніше було б назвати побаченням) Порошенка з Обамою це красива фотографічно-літературна містифікація, покликана якимось чином покращити імідж Порошенка. Але це навряд», зазначає український дипломат.Коментар вичерпний, ситуація зрозуміла. Але ж питання - НАВІЩО? - продовжує залишатися відкритим.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх