EN|RU|UK
Блоги Андрей Миселюк
Политолог
  1230  0

«Непрерывный суицид» для суда

У Єгора Лєтова була класна пісня - «Непрерывный суицид». Те, що останнім часом відбувається з судами, можна охарактеризувати як «непрерывный суицид» інстинкту самозбереження судової системи.

У цьому контексті рішення останнього тижня нашої «непідкупної» Феміди просто вражають. 25 березня Солом'янський суд закриває справу щодо дивних вояжів екс-міністра екології Ігоря Шевченка на літаку одіозного олігарха-«регіонала» Олександра Онищенка-Кадирова. Суд фактично дозволив тепер будь-якому міністру спокійно мандрувати «на шару» за рахунок олігархів.

За кілька днів, 29 березня, Київський апеляційний адміністративний суд задовольняє позовекс-«регіонала» Євгена Головіна, поновивши його на посаді заступника міністра спорту. Для того, щоб скасувати рішення про люстрацію даного чиновника, судді вистачило всього 15 хвилин. Тепер представник команди Януковича спокійно може повернутися до свого кабінету в Кабміні і займатися своїми справами.

Головін - не один, один плюс ще один: вже наступного дня суд поновив на посаді колишнього голову Державної фінансової інспекції Миколу Гордієнка, звільненого за службову недбалість ще рік тому. Фактично чиновник, який рік тому резонансно звинувачував уряд у мільярдних збитках (щоправда, ці звинувачення за рік так і не були ним доведені, але для суду це «дрібниці», що не варті уваги) знову очолюватиме фінінспецію. Отже, пан Гордієнко - знову на коні.

В принципі, тенденція знайома і до болю нагадує часи вибіркової судової «курячої сліпоти» часів відкату від «бурі та натиску» Майдану при Ющенко. Ця хвороба почала масово вражати вітчизняні суди після підписання Меморандуму Ющенко-Януковича і запуску процесу повальної амністії регіоналам, санкцію на яку тоді дав особисто президент.

Щоправда, у нинішній ситуації є і відмінності. Забезпеченням ухвалення «правильних» судових рішень і при Януковичі, і при Порошенко стабільно займається Банкова. І оскільки зараз президентська команда якомога швидше хоче отримати контроль над Кабміном та відкрито виштовхує Яценюка з прем'єрської посади якомога швидше (Луценко навіть тижневий дедлайн Яценюку для виконання цієї вимоги поставив), то задля досягнення своєї мети використовує усі наявні інструменти.

У тому числі, і суддівський корпус, «відбілюючи» чиновників, у яких був відкритий конфлікт із прем'єром і які зі скандалами були звільнені зі своїх посад. Гордієнко та Шевченко - з їхньої «когорти».

Але ж, чи розуміють Порошенко і Ко всі наслідки такого «нагинання» суддів для досягнення своїх тактичних цілей? Ок, зараз Порошенко з успіхом використовує Феміду як дубець проти своїх політичних опонентів. При цьому він свято впевнений, що його самого це ніколи не торкнеться.

Втім, може так статися, що в умовах тривалої турбулентної ситуації одного дня президент втратить контроль над ситуацією. І тоді ситуація може дійти до повного абсурду. Коли за допомогою яких-небудь районних судів почнуть відновляться на своїх посадах всі бажаючі «единственно легитимные» чиновники колишньої влади. Ось Микола Азаров вже відкрито заявив про свою готовність узяти знову у свої руки керівництво Кабміном. Тут-то розбещене великою політикою судове співтовариство буде у нагоді…


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх