EN|RU|UK
Блоги Александр Михельсон
обозреватель
  14296  27

Що насправді сказав Матіос про вбивство адвоката ГРУшника Александрова

У вівторок заступник Генпрокурора, Головний військовий прокурор Анатолій Матіос раптово скликав прес-конференцію, на якій пообіцяв розкрити деталі вбивства адвоката Юрія Грабовського - захисника сержанта Александра Александрова, бійця ГРУ Генштабу РФ, взятого з боєм у зоні АТО.

Попередньо Матіос написав на своїй сторінці у Facebook, що в убивстві зацікавлені «соратники Януковича».

Утім, під час своє стислої промови (трохи більше семи хвилин) Матіос так і не назвав жодних імен. Натомість згадав «хмарні технології» й одеську поліцію, а також заявив, що вбивство Грабовського - не єдине у даній справі.

В результаті високопосадовий правоохоронець так заплутав аудиторію, що кореспондент «Цензор.НЕТ» вирішив розшифрувати та викласти промову Матіоса повністю. Стилістики персонажа дотримано: від мене далі наведено лише одну ремарку в дужках, також мені належать розділові знаки й розбивка на абзаци.

«Доброго дня, шановні колеги. Прийнято рішення слідчим і процесуальним керівником у кримінальному провадженні по вбивству адвоката Грабовського донести до суспільства деякі дані досудового розслідування, які були встановлені після віднайдення його трупа.

У цій справі є продовження. Я змушений, з певних процесуальних підстав, а також інших обставин, які я зараз не можу викласти, в подальшому обмежитися від коментарів. Є визначена законом процесуальна таємниця слідства, яка зумовлена і зумовлює необхідність подальшого розкриття злочину. Її, цю процесуальну таємницю слідства, я не в праві порушувати.

Але окрім того, є надзвичайно важливі інтереси держави й суспільства. Саме тому процесуальним керівником і мною було прийнято рішення показати одне відео, яке слідчі процесуальним шляхом здобули й отримали внаслідок доступу до «хмарної технології», зареєстрованої одним із вбивць на ІТ-сервісі.

Таких відео є декілька. Але те, що ми зараз продемонструємо, є найважливішим. Дивіться, прошу».

Після цього на двох екранах було продемонстровано відео, на якому Грабовський із дивними інтонаціями заявляє, що відмовляється захищати Александрова

Після демонстрації відео Головний військовий прокурор продовжив свій спіч:

«Знаю, що зараз у вас виникне дуже багато запитань. Не до всіх запитань є відповіді. Але на більшість запитань, які рояться у ваших головах, відповіді є у слідства, які ми зараз не зможемо озвучити.

Зараз - ну от, саме зараз, в цей день - я їх не можу озвучити. Я зобов'язаний дотримуватися таємниці слідства. Її ніхто не відміняв, наголошую.

Є покази виконавців убивства. Є ось це відео, яке ви тільки що переглянули. Є ще багато інших речей і речових доказів. Для нас і для слідства військової прокуратури в цій справі є тепер найголовнішим дослідити справжні мотиви цього зухвалого злочину і вийти на справжніх замовників його здійснення. Ким би вони не були, де б вони не були, і в яких би кріслах вони не сиділи.

Це не просте відео. Ви всі тут досвідчені журналісти, і зможете дуже уважно - наголошую, дуже уважно - в подальшому проаналізувати все, що тут побачили. Тому, напевне, зможете самі вибудувати ті чи інші версії.

Єдине, що можу порадити - навести слова відомого Козьми Пруткова: «Зрите в корень». Вибір місця злочину в Одесі. Твердий і заздалегідь спланований розрахунок на неспроможність органів поліції Одещини розкрити зухвале викрадення. І так далі, і так далі. Це - мотиви і ланки одного, добре спланованого плану.

Проста побутова версія, яка з уст деяких народних депутатів звучала, або космічна конспірологія, можуть відвести нас від справжніх замовників цього розкритого нами вбивства.

Шановні друзі й колеги! Ще раз прошу з розумінням поставитися до того, що зараз не можу відповісти на жодне з ваших запитань. Чому саме так - я вже вище сказав. Ще раз хочу наголосити, що коли ви знову самі проаналізуєте це відео, ви зрозумієте, чому я вам його показав.

Хочу попередити, що цілком можливо - і ми це передбачаємо внаслідок того, що «хмарні технології» з кодом доступу були створені одним із вбивць відразу в день убивства, і зберігалися до цього часу, і зберігаються, і хтось має до них доступ - ми не виключаємо, що можуть з'явитися ще й інші відеозаписи, не ініційовані до розповсюдження нами. З певними коментарями. І ми разом з вами будемо їх аналізувати. І це, можливо, дасть нам змогу наблизитися до кола справжніх замовників і мотивів цього зухвалого вбивства.

Я можу вам пообіцяти й беру на себе зобов'язання повідомляти все, що ми дізнаємося в ході розслідування, яке являється дуже складним, добре спланованим, виконаним людьми з абсолютно спокійною, тверезою, холодною, жорстокою психікою (очевидно, в другій частині речення йдеться не про розслідування, а про вбивство Грабовського - Авт.). Наразі йдуть інші слідчі дії, і я можу сказати тільки одне - що це вбивство не являється одним. Є інші епізоди, над розкриттям яких ми зараз працюємо.

Ще раз прошу з розумінням поставитись на те, що я не буду відповідати на жодне запитання. Ми зробили саме те, що рахували за потрібне зробити слідчі і процесуальний керівник. Версії, причини і те, що ви бачили - це на розсуд вас, розумних журналістів, які зможуть проаналізувати і зрозуміти те, що твориться. Слідство триває, воно є об'єктивним, прозорим, динамічним, і я рахую, що професійним.

Дякую за увагу».

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх