EN|RU|UK
Блоги Иван Винник
Народный депутат Украины (фракция "Блок Петра Порошенко")
  2974  26

Представництво ЄС в Україні дозволяє собі маніпулятивну критику

Шаленого розголосу в ЗМІ набула новина про те, що Представництво Європейського Союзу в Україні розкритикувало законопроект №4057 про звернення в дохід держави окремих незаконно здобутих активів до ухвалення вироку суду (так звану «конфіскацію поза кримінальним провадженням»).

Мене, як одного з авторів законопроекту № 4057, досить сильно стурбував такий коментар з огляду на сумніви щодо його офіційного характеру та відсутності в ньому реального конструктиву.

Думаю, що кожен звернув увагу на те, що інформацію про наявність критики Представництва ЄС щодо законопроекту було спочатку розміщено на сайті "Європейської правди" без посилання на офіційні джерела чи її безпосереднього автора. Лише згодом, через декілька годин, відповідну новину розмістили на сторінці Фейсбук Представництва (не на офіційному сайті), і знову ж таки без вказівки на автора відповідних тверджень.

Ще більшого здивування викликала розмитість та неконкретність критики законопроекту. З тексту коментаря навіть не зрозуміло чи стосується критика самої ідеї впровадження відповідного механізму, чи способу його втілення в проекті 4057. Так само не зрозуміло чим його положення «не угодили» стандартам ЄС. Адже передбачений механізм уже давно практикується в багатьох країнах світу та показав свою ефективність у боротьбі з корупцією, присіканні злочинної діяльності та поверненні коштів державі. Більше того, рекомендації по введенню відповідного механізму передбачені і в ряді міжнародних актів.

Так само я критично сприймаю час розміщення коментаря, адже на сьогоднішній день остаточного тексту проекту немає, так як він тільки на стадії підготовки до другого читання, після якого він може зазнати значних коректив.

Фактично, опублікований коментар сумнівного змісту поставив під загрозу прийняття доленосного для країни рішення.

Тому, щоб поставити всі точки над і, я вирішив публічно звернутись до уповноважених представників Представництва Європейського Союзу в Україні з пропозицією терміново провести робочу нараду, предметом якої має стати обговорення спірних питань законопропроекту №4057. Саме в такий офіційний спосіб прагну з'ясувати, чи не використано авторитет ЄС на шкоду для країни особами, які прагнуть зберегти незаконно набуті активи, а також визначитися щодо напрямів подальшого вдосконалення проекту 4057.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх