EN|RU|UK
Блоги Андрій Левус
Голова підкомітету держбезпеки Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони
  1406  3

Генеральна прокуратура "хоронить" справу проти Юри Єнакієвського щодо розкрадання кіотських грошей

Рік тому було порушено справу щодо незаконного заволодіння кіотських мільярдів на утеплення шкіл та лікарень за часів режиму Януковича. Тоді фірми Юри Єнакієвського вкрали майже 2 мільярди гривень. Ви пам'ятаєте, був такий гучний скандал, звичайно, після Революції Гідності та повалення режиму Януковича, коли всі наближені до «сім'ї» втекли, було відкрито справу, оголошено про підозру Іванющенкові, заарештовані рахунки, тощо. Суспільство чекало на те, щоб представники «Сім'ї Януковича», які розкрадали країну, крали у підприємців бізнес, захоплювали державні підприємства на золоті батони та страусів - понесли відповідальність за всі злочини Але минув цілий рік, протягом якого слідчими прокуратури не зроблено взагалі нічого в розслідуванні навіть такого гучного скандалу.

Станом на сьогодні, адвокат втікача Іванющенка через суд змушує Генпрокуратуру закрити кримінальне провадження. І це рішення абсолютно логічне, адже жодних належних процесуальних дій не було зроблено щодо доведення справи до кінця.
Чисто процесуально, начебто, все відбувається ніби і правильно. Але є один важливий нюанс - Заступник Генпрокурора Столярчук не забезпечив належне розслідування. Тому, внаслідок такої незаконної бездіяльності кримінальну справу щодо підозрюваного одіозного кримінального авторитету часів Януковича судом зобов'язано закрити.
Генпрокуратура «програла» адвокату Іванющенка, і зараз ніби оскаржує рішення. Наразі, Генеральна прокуратура подала касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України, яку поки що не розглянуто.
Але тут ми маємо велику небезпеку отримати закриття справи назавжди і розблокування активів Юрця. Не знаю, чи то через вахову неспроможність прокурорів, чи то через небажання притягнути Єнакієвськго до відповідальності.
Як мені відомо, касаційну скаргу Генеральної прокуратури у вказаній справі було залишено без руху через недоліки скарги, і ці недоліки наразі не були усунуті. Згідно з нашим законодавством, прокуратура має 15 днів на усунення всіх недоліків. Час іде.
Через неналежну роботу Генеральної прокуратури буде вичерпано усі правові можливості для розслідування цієї резонансної справи, повернення вкрадених у держави коштів та притягнення винних до відповідальності стане неможливим.

Тому, сьогодні, я звернувся до Шокіна з вимогою визнати роботу його заступника Столярчука та інших задіяних в цьому розслідуванні незадовільною, провести перевірку, і нарешті, забезпечити належне розслідування справи та оскаржити рішення суду.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх