EN|RU|UK
Блоги Віктор Галасюк
Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва
  218  0

Не ігноруйте профспілки та роботодавців!

На Дніпропетровщині провів розширену нараду з активом профспілок та об'єднань роботодавців області, керівництвом обласної ради та великих підприємств. Ці люди представляють колективи загальною чисельністю понад 500 тисяч осіб у гірничо-металургійному комплексі, сільському господарстві, машинобудуванні, у тому числі, космічному, а також хімічній та харчовій промисловості.


Ситуація "ахова" - на початку 2012 року в Дніпропетровській області було 950 тис. штатних працівників, наприкінці 2015 року - вже 790 тис. Тобто Дніпропетровщина - промислове серце України - за кілька років втратила 160 тис. робочих місць.

Уряд спромігся унікальним чином "об'єднати" інтереси профспілок і роботодавців - їх нарікання до влади майже однакові:

- Відсутність соціального діалогу - вище керівництво держави просто ігнорує проблеми і потреби роботодавців, промисловців, підприємців, працівників. Влада, на превеликий жаль, не чує та не хоче чути голосу тих, на чиїх плечах вона тримається. Профспілки та роботодавці не мають дієвих цивілізоваих важелів впливу на владу, які є у кожній європейській країні.

- Помилкова економічна політика, яка веде до втрати виробничого потенціалу, скорочення робочих місць, зубожіня громадян. В цих критичних умовах профільне Міністерство економічного розвитку і торгівлі, по суті, самоусунулось від проведення антикризовї економічної, промислової політики, від сприяння розвитку українського виробництва. Міністерство фінансів та Національний банк проводять репресивну грошово-кредитну та фіскальну політику, яка руйнує реальний сектор економіки.

- Наявність низки термінових питань, що підлягають негайному вирішенню на вимогу промисловців-роботодавців та профспілок: зупинка індексації земельного податку, непідвищення залізничних тарифів на вантажні перевезення, демонополізація та забезпечення нормального режиму підключення до енергомереж, запровадження державних модернізаційних програм для створення внутрішнього попиту на вітчизняну промислову продукцію, погашення боргів по заробітній платі, запровадження персональної майнової відповідальності чиновників за утискання підприємців та ін.

Як голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва та заступник лідера Радикальної партії отримав низку офіційних звернень з цих питань від об'єднань роботодавців та профспілок і зроблю все для їх вирішення.

Повна версія відео - за лінком: https://www.facebook.com/Halasiuk/videos/vb.1659889037620061/1732176810391283/?type=2&theaterКомментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх