EN|RU|UK
Блоги Ирина Суслова
Народний депутат України, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин
  12994  193

Оклад прокурора менше, ніж у касира в туалеті

Зарплата працівника місцевої прокуратури сьогодні складає від 2023 грн до 2073 грн, тоді як оклад касира в туалеті КП «Бессарабський ринок» становить 3500 грн.

Президент рекомендував піти у відставку прем'єр-міністру Арсенію Яценюку і Генеральному Прокурору Віктору Шокіну. До заклику Президента дослухався тільки останній і подав відповідну заяву. Обох звинувачували у відсутності реформ. Ось тільки реформа прокуратури безпосередньо залежить від її фінансування. І якщо поліція як іміджевий проект таке фінансування отримує, то прокурори продовжують отримувати менше 3 тисяч гривень. Що, до речі, є прямим порушенням Закону «Про прокуратуру», за яким вже з цього року зарплата повинна бути не менше 15 тис грн.

На ділі ж все залишилося на колишньому рівні. Тому саботували реформу не стільки на вулиці Різницькій, скільки на Грушевського, коли свідомо ігнорували законодавство. Хто сьогодні залишиться працювати в органах прокуратури, де у зв'язку з 50% скороченням штатів навантаження збільшилося вдвічі, а зарплата в два рази нижче середньої по країні?

Згідно ст.81 Закону «Про прокуратуру», з 1 січня 2016 року зарплата працівника місцевої прокуратури повинна бути 11 мінімальних зарплат, а це 15 158 грн. За даними Державної служби статистики, по Україні середня зарплата в січні 2016 року склала 4 тис. 362 грн.

У 2012 році Рада Європи опублікувала доповідь щодо ефективності судових систем країн Старого світу. Одна з найцікавіших глав присвячена порівнянню зарплат суддів і прокурорів в Європі. Згідно з дослідженням, середня зарплата прокурора в Європі становить 2600 євро на місяць. Найбільше заробляють в Швейцарії - 8900 євро на місяць, в сусідній Польщі - 1700 євро, в Угорщині - 1400 євро. Український прокурор заробляє 72 євро.

Реформи починаються там, де для цього створюються умови. Можна звинувачувати Генерального прокурора, його заступників, але факт залишається фактом - без належної оплати роботи залучити висококласних фахівців неможливо.Справедливість і неухильне виконання законів є основними стовпами Євросоюзу. Робота правоохоронних органів і судової системи у цьому питанні відіграє ключову роль. Цю роль Кабмін оцінив у 72 євро на місяць. В акурат вартість оформлення шенгенської візи. Тільки шлях до Європи з такою імітацією реформ від уряду нам ще довго буде закритий.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх