EN|RU|UK
Блоги Кирило Сергєєв
Почесний Голова ВГО "Товариство Ветеранів АТО"
  928  1

Очікуваного «політичного месію» зненавидять всі

Очікуваного «політичного месію» зненавидять всі

Народ активно оговорює очікування того політика, який, нареші, зможе довести життя в Україні до ладу. Але чи усвідомлюємо ми, яким чином той лад наводиться?

Все населення України вже звикло жити поза законом настільки, що люди навіть не звертають на це увагу: зарплатні в конвертах, хаос в оформленні документів, купівля контрабандних і фальшивих товарів і багато-багато іншого, що сучасним українцем не сприймається як порушення закону - це норма, ми так живемо.

Щоб все привести в порядок, більшість цих речей потрібно буде припинити, до того ж, різко, а за відмову буде наставати справжнє покарання. Готові?

Ось уявіть той ранок, коли ви прокинулись і почався порядок. Ось ви отримуєте зарплатню майже в половину менше, ніж завжди, бо з неї стягнули податок. Раніше ж в конверті отримували, готівкою. Ви усвідомлюєте, що той податок тепер піде за призначенням, він не буде вкрадений і розпиляний, а насправді буде використаний для ефективної підтримки держави. Та раніше ви його не платили, а тепер - бах, і його стягнули. А ось і ДАІшник хабара не взяв і сперечатись не став, а виписав штраф за реальне порушення. Його тепер не можна переконати, бо, якщо ви справді порушили, платіть. Ще під будинком зник улюблений кіоск, в якому зручно було купувати цигарки, і обмінника в супермаркеті не стало. Халтурити тепер нереально, потрібно жити за зарплатню. І у сусіда, у якого світло крав, тепер нічого не вкрадеш - автоматизована система, тепер реально за світло треба платити.

Поруч з тим, непомітно для вас, зарплатні стало вистачати на харчі. Поступово вона почала збільшуватись, а ціни зменшуватись. У підприємця стали більші прибутки. Але це вже не через політика, це все я заробив, сам, а ось за політика я пам'ятаю лише те, що він забрав - той податок, той штраф, примусив документи переробляти на все (на майно, на землю, на машину, реально все довелось до ладу привести) - ось те, що я буду пам'ятати, а все добре - то не його заслуга, то я сам заробив.

А ще, я ж забув про реальну конкуренцію, до якої також не звикли. Коли фермери, які працюють за форматом - «посадив, виростив, продав», ненароком зіштовхнуться з великою кількістю конкурентів вільного бізнесу, які за тіж самі ціни почнуть продавати більш якісний і екологічний товар. І для конкуренції з ними доведеться розвиватись, шукати нові ринки, маркетингові і технологічні підходи - не звикли, не вміють, важко стане. Важко стане і юристам, що звикли до корупції, а їх нещодавно бідні колеги раптом почнуть завойовувати новий ринок, де основним прибутком стане гонорар, а не доля від хабаря, але і товаром стане професійний талант, а не знайомства в судах. Дуже багато людей отримують ляпаса від нормальної системи держави.

«Месія» прийде і життя покращиться, але йому, з самого початку, треба буде пам'ятати, що його «розіпнуть». Та вже вже заможні жителі розвинутої і реально правової держави України, будуть його проклинати, а не прославляти. Бо всі покращення в житті, людина буде приписувати собі, а політику тільки пригадувати те, що він у них забрав, і ніхто не пов'яже ці дві речі.

Тож, наводити в сучасній Україні порядок - то жертовність, але аж ніяк не привілей.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх