EN|RU|UK
Блоги Кирило Сергєєв
Почесний Голова ВГО "Товариство Ветеранів АТО"
  2084  4

Менталітет – відмазка чиновників-невдах

Його не існує! Менталітету! Точніше, це зовсім інша річ, ніж та, якою у нас звикли виправдовувати політичні і економічні провали. Менталітет - це риси, які відрізняють одну націю від іншої незалежно від соціального становища. Ось італійці ментально більш емоційні, ніж англійці, а українці більш миролюбиві, ніж росіяни - це менталітет. А працелюбність, чесність, законослухняність та інше - це соціальні стани. Незалежно від ментальності в різні історичні періоди одна нація може перебувати в різних станах. Наприклад, німці в період кризи 20-х років (ледачі, крадійливі, принижені), лише за десять років вони - вже заможні, працьовиті, але жорстокі і масово вішають євреїв, а ще за десять років, наприкінці сорокових - гуманні, працьовиті, уважні до деталей в якості. Одна нація тричі змінюється лише за крихітний для історії період в 30 років.

Та формує соціальний стан Уряд! Так, шановні чиновники, в тому, що на селі крадуть солярку, можуть відмовитись їхати на високооплачувану роботу заради застілля, будуть сваритись з міліціонером навіть там, де точно винні - це не менталітет, це виключно ваша провина, бо то є соціальний стан суспільства, в який ви його занурили. І тепер поясню, чому.

Держава і людина знаходяться у взаємних зобов'язаннях один перед одним. І марно сподіватись, що коли держава не виконує обов'язки перед людиною, остання залишиться вірною закону.

Система держави побудована для виживання людей - їх найважливішої мети.

Центральні органи влади - координатор. Армія, прокуратура, МВС і суди - захист. Економіка - їжа. Податкова система - утримання держави для координації, захисту і їжі. Загальна ідея: багато людей самоорганізуватись вже нездатні, бо не бачать один одного, тож, держава допомагає їм побудувати ці відносини, забезпечити їжу і захист - головні людські потреби для виживання. Але за це треба платити податки, щоб утримувати державу. Ще однією особливістю людини є потреба у розвитку та вдосканаленні. Для реалізації цієї потреби людині потрібна стабільність у захисті та їжі, оскільки розвиток - то є перспектива на роки. Однак, коли зникають перші системи держави, людина починає спочатку відкидати розвиток як меншу потребу, потім забувати про захист і концетруватись тільки на їжі тут і зараз. А якщо і цього недостатньо, то збільшується кримінал, як силова боротьба за їжу.

Сама система права для того і придумана, щоб люди не повбивали один одного заради первиних потреб. Все просто: ось вам правила, за ними можна спокійно мати їжу, захист і розвиток та бути впевненими, що тебе ніхто за це не приб'є. Тож, поки ця система діє, криміналу мало, бо, дотримуючись закону легше досягати мети і простіше. А коли вона руйнується, то суспільство поступово спускається до первинних методів розподілу благ - дубинки по голові. Бо людина, незалежно від нації і ментальності, не дуже любить складнощів. За діючої правової системи жити по закону - найпростіший шлях. А кримінал - завжди ризик, але коли на чаші вагів стає їжа і правова модель не діє, складний ризикований шлях стає єдиним для виживання.

Тож, коли підприємці припинили розвиватись і стали замикатись на проектах в стилі «швидкі гроші», це вже означало, що зникла стабільність, а системи захисту почали давати збої. Та наші «геніальні» політики списали це на ментальність. Ось так, нація, якій належить величезна кількість світових винаходів, раптом стала нездатною до розвитку. Японці і Корейці аплодують їх висновку стоячи. Так, в їх політичному розумінні, в тому були винні саме підприємці, а не п'ять стрибків курсу валют на 50% щоразу, які вбили тисячі підприємств, не розвалені банки, які не повернули вкладів, не рейдерство і не корумпована поліція, яка часто брала гроші за посадку конкурента. Ні, наші політики сказали - менталітет виний! Саме через менталітет підприємці почали працювати за принципом - якомого більше і швидше заробити, швидко перегнати в офшор і тільки після того заспокоїтись: «Все! Встиг! Не забрали!»

Коли підприємці почали уходити в тінь, йдучи на ризики кримінального переслідування, це вже значило, що вони відмовились від захисту, а, значить, і ця система вже зруйнована і вони замкнулись виключно на виживанні. А коли почала збільшуватись злочинність, це стало сигналом розпаду і системи економічного забезпечення - стало не вистачати їжі.

Приклад: Якось на війні відбулась ситуація - коли взвод повернувся з бойового виїзду, всі були голодні і то там, то там почали виникати дрібні конфлікти щодо тушенки. Це було дивно, бо раніше вони ніколи стосовно їжі не конфліктували. Та виявилось, що, повернувшись, всі дізнались, що залишок тушонки незначний і всім не вистачить. Це і стало причиною сутичок. Хоча, навіть не сутичок, а так - різких розмов в черзі біля кухні. Так само і з'являється кримінал - коли їжі (товару) менше, ніж людей, які його потребують, починається конкуренція і в кримінал починають йти ті, хто раніше був до нього не схильний, бо тепер - це питання виживання.

Суспільство завжди буде організмом цілісним, і його загальному соціальному стану будуть підкорятись всі індивіди. І працівники будуть красти бензин навіть у хорошого працедавця, оскільки до останнього будуть відчувати недовіру - наче чесний, але як надовго? Відсутність захисту від протиправного поводження з ними і від викидання їх на вулицю без обіцяної зарплатні. Вони будуть намагатись отримати з такої роботи максимум матеріального блага - заробити, вкрасти, обманути, як завгодно, але якомога швидше і якомога більше отримати, поки ти ще тут. Бо їх попередній досвід показав - тут ти ненадовго, викинуть, виженуть, обмануть, так було в 99 % зі ста. Вони вже не будуть боятись ані звільнення, ані тюрми, бо за зруйнованих систем стабільності і захисту кожен громадянин зазделегідь готує себе до таких наслідків, які вже не бачить як ризики, а як щось абсолютно ймовірне.

Кожну ж спробу владного тиску в таких умовах суспільство сприймає лише як чергове підтвердження своїх переконань. Наприклад, ухвалять закон про збільшення відповідальності за ухиляння від податків. Влада сподівається, що більше підприємств вилізе з тіні, а ефект стає зворотнім і ще більше підприємств в тінь влізає. Оскільки підприємець бачить це так: «Я, один з небагатьох, хто ще показує державі, що маю гроші, тож мене податкова бачить, а їх - ні, значить, саме на мене цю відповідальність і покладуть. За умови роботи системи підпріємець би так не думав, сподіваючись на захист суду і прокуратури, та й податкова безправно би його не чіпала. Та коли система зруйнована, людина все навколо себе починає поділяти на менші і більші ризики. Шанс того, що тебе не чепатимуть - незначний. Шанс довести податковій правоту - мінімальний. Шанс, що зруйнована система побачить тебе в тіні - ще менший. Тож ведення бізнесу поза законом, сприймається, як менший із ризиків для отримання їжі.

Але відновлення системи -це процес не з простих. Переводити суспільство з одного в інший соціальний стан складно. Спочатку їм потрібно дати закон, який задовольняє їх реальні потреби. Довести, що він тепер працює і системи захисту діють, як належне. Потім вони почнуть поступово змінювати свої пріоритети від життя поза законом на законне. Будуть дивитись не на спітчі політиків по телевізору, а на долю сусіда, партнера, друга, родича. Будуть оцінювати за їх прикладами, чи дійсно запрацювала система, чи можна її вже не боятись. А паралельно з цим має запрацювати і реальна відповідальність за порушення. Тоді пріорітети будуть змінюватись: не порушиш - все буде добре, а порушиш - точно сядеш.

Тож, нешановна влада, поки ви не відновите нормальну систему держави, всі потуги у посиленні відповідальності людей при зруйнованій системи, де карається законослухняність і не чіпається протиправність, будуть працювати тільки проти вас.

У мене для вас погані новини - ви бездарні! І просрали державу. Прокуратура, суд, МВС не працюють. Ваші податківці, наче шакали, кидаються на кожного, хто чесно показує свої прибутки, обдираючи їх до нитки непомірними вигаданими штрафами, а прокуратура і суд стоять на стороні податківців, а не закону. Тільки ті, хто сховав гроші від держави, отримав шанс на виживання. Але в тіні і виживає «тінь», тож у вас шансу немає. Або ви реанімуєте державну систему, або вона рухне сама, і випадково може і вас розчавити.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх