EN|RU|UK
Блоги Ирина Суслова
Народний депутат України, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин
  681  22

Забезпечення гендерної рівності: важливо та актуально

На тему гендерної рівності дуже багато думок. Хтось скаже: «Сьогодні є більш важливі питання у країні, які потребують негайного вирішення», а хтось - «Звідки ви взяли, що така проблема дійсно існує у суспільстві?»

Будучи головою підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради, впевнилася, що сьогодні дуже важливо забезпечити рівні права жінкам та чоловікам. І добре, що уже є перші позитивні результати.

У Парламенті зараз створено спеціальну робочу групу. Мета - напрацювання комплексних змін до законодавства України з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Це питання ми обговорюємо спільно з представниками громадянського суспільства, міжнародними та вітчизняними експертами.

Здавалося б, жінки і чоловіки мають рівні права, та представниці прекрасної статі продовжують зазнавати дискримінації, зокрема, у політичній сфері. Це можна підтвердити цифрами. Наприклад, у Верховній Раді сьогодні лише 12,1% жінок. Для порівняння показник представництва жінок у національних парламентах країн Європи (членів ОБСЄ) станом на листопад 2015 року становив 26,6%, а у світі загалом - 22,9%.

Минулого року Україна посіла 67-ме місце серед 145 країн світу. І порівняно з попереднім, 2014 роком, рейтинг України знизився на 11 пунктів. А причина - низький показник рівності щодо політичного представництва. Визнаний експерт Тамара Мельник зауважила, що творення вільного суспільства можливе лише за умови участі всіх громадян, а не частини суспільства.

У випадку з Україною, жінки мають обмежені можливості впливу на прийняття рішень, що стосуються їхнього життя, життя їхніх громад та країни в цілому. Це підтверджено вищезазначеною статистикою. Разом з представниками робочої групи ми вже обговорили можливі шляхи і механізми забезпечення збалансованого представництва і рівноправної участі жінок у політиці, а також провели експертне обговорення щодо забезпечення представництва жінок у контексті виборчої системи. Наразі ми маємо завершальну стадію розробки змін до Закону «Про гендерну рівність» та обговорюємо фінальні правки до виборчого законодавства, що стосуватимуться не лише виділення гендерних квот, а й механізмів відповідальності за їх не дотримання.

Віримо у те, що розробка і втілення змін до законодавства здатні прискорити системні позитивні зміни у нашій країні. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є важливим аспектом для утвердження цінностей демократії та верховенства права. Це, у свою чергу, пришвидшує інтеграцію України в ЄС.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх