EN|RU|UK
Блоги Андрій Левус
Голова підкомітету держбезпеки Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони
  1392  0

Виженемо Юру Єнакієвського з 7 км!

Нарешті, нам вдалося повернути захоплений «єнакіївськими» п'ять років тому ринок «7 км» законним власникам. Вчора, 28 січня генеральним директором підприємства став законний власник Віктор Добрянський - онук засновника ринку Віктора Добрянського-старшого.

В кінці минулого року в ЗМІ було поширено інформацію, що Юрій Іванющенко не має жодного стосунку до одеського ринку «7 кілометр».

Я вже писав про рейдерське захоплення ТОВ «Промринок» на Одещині представниками єнакіївського угрупування в 2010 році. (//blogs/1057/chas_ochistiti_7yi_klometr_vd_banditv_yuri_nakvskogo). Одразу після віджиму у власників, на 7-му кілометрі були встановлені нові правила для торговців ринку: були підвищені сплати за оренду торгівельних точок без укладання офіційних договорів, діяльність одного з найбільших ринків в Європі була переведена в тінь, і всі гроші мали проходити «мімо» каси. Це привело до того, що офіційно, ТОВ «Промринок» збанкротів, хоча його оборудки сягають багато мільйонів гривень на рік.

Всі спроби громадськості розібратися із ситуацією були названі спробою рейдерського захоплення. Викриття тіньових схем - інформаційною атакою на чесний та відповідальний менеджмент підприємства.

Ми нібито вигадали казку, занадто і дарма «демонізували» образ втікача Юрія Іванющенка. На справді він білий і пухнастий, і серед власників його нема.

Згідно з ЄДР фізичних та юридичних осіб Міністерства юстиції України, дійсно, нема Юри Єнакієвського. Ну було б дуже дивно, якби він там був. А є кіпрська компанія «Kittep Ltd», якій належить 27,9% акцій підприємства ТОВ «Промринок». Засновником «Kittep Ltd», в свою чергу, є компанія «Staybridge Limited», зареєстрована на Сейшельських островах. Звичайно, що не могли ми не зацікавитися, а хто ж насправді ховається в офшорах. Згідно з офіційних документів, кінцевим бенефіціаром є 26-річна Крістина Палала - громадянка Кіпру, яка «нічого ніколи не чула» про Іванющенка та його родину. Хочу зауважити, що згідно з документами компанії на Кіпрі, вона зазначена не кінцевим вигодоотримувачем, а лише директором підприємства.

Зокрема, на справді ж, Крістіна Палала кілька років активно співпрацює якщо не особисто з Єнакієвським, то принаймні, з його людьми так точно.

Палала є директором ще однієї компанії - «Adan Trade Limited». Вона зареєстрована в Лондоні за адресою 122-126 Tooley Street, де реєструвалися всі ключові фірми Іванющенка. За цією ж адресою зареєстрована й компанія «Parrox Corporation Limeted».

Тепер детальніше про цю фірму. За часів Януковича Юра Єнакієвський зайнявся віджимом крупного та середнього бізнесу в усіх регіонах України. Він діяв через «смотрящих», призначених в кожній області. В Одеській таким став Іван Аврамов (Іван Іванич).

Аврамов, його довірена особа Гресь за безпосередньої участі одного з учасників ТОВ «Промринок» Бориса Мельничука змусили учасників цього товариства Віктора Добрянського (засновника ринку) та його дочку Ірину Чернат «подарувати» 25 % від своєї частки в статутному капіталі на користь саме цієї офшорної компанії Parrox Corporation Limeted. Власником якої є син Іванющенка - Арсен.

Вже влітку 2014 року частка «Parrox Corporation Limeted» «7 кілометру» перейшла до «Kittep Ltd».

Фактично, Юра Єнакієвський перепродав акції сам собі. Впевнений, що Крістіна Палала дещо перебільшила свою «необізнаність» в махінаціях.

Протягом п'яти років родина засновників ринку намагалася повернути своє підприємство.

Всі розслідування у справі незаконного захоплення ринку, тіньових схем відмивання грошей, знущання над продавцями, реалізації контрабанди гальмувалися. А спроби законних акціонерів підприємства повернути собі власність в Україні були безуспішними.

То ж, два учасники «Промринку»: ТОВ «Віктор Д» (Віктора Добрянського - молодшого) та Ірина Чернат минулого року звернулися до Кіпрського правосуддя щодо незаконного заволодіння їхньою власністю нерезидентами України «Kittep Ltd» та «Parrox Corporation Limeted».

В грудні минулого року Судом Республіки Кіпр накладено арешт на майно компанії «Kittep Ltd», відсторонено директора від виконання посадових обов'язків та призначеного тимчасового управляючого. Рішенням Ради директорів Тимчасовий управляючий (Ресівер) призначив свого представника для представництва інтересів в Україні з правом голосу на зборах учасників «Промринку».

25 грудня минулого року на позачергових зборах учасників ТОВ «Промринок» прийнято рішення про відсторонення злочинного керівництва компанії та заміну виконавчого органу.

А вже вчора згідно даним Державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців змінено керівництво ТОВ «Промринок», та Віктор Добрянський - молодший став генеральним директором «7 км».


Отже, не дивлячись на шалений опір системи, сліпоту правоохоронців, кришування схем «єнакіївських» на вищому рівні - вдалося відновити справедливість і повернути віджатий бізнес. І це тільки перший крок до де окупації українського бізнесу від представників «сім'ї» та Кремля.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх