EN|RU|UK
Блоги Максим Поляков
Народный депутат Украины (фракция «Народний фронт»)
  562  0

Керівництво «Укргазвидобування» продовжує підтасовувати результати тендерів?

Я та колеги з МДО «Депутатський контроль» уже неодноразово звертали увагу правоохоронців та державних органів на тендерні зловживання керівництва державного підприємства ПАТ «Укргазвидобування». Лише нещодавно народним депутатам вдалося заблокувати оборудку на 33 мільйони гривень.

Проте за моїми даними, махінації при державних закупівлях на підприємстві зовсім не припинилися.

Так, у вересні на офіційному сайті компанії з'явилися оголошення про проведення відкритих торгів (редукціону). Метою була закупівля підіймального та вантажного устаткування, запчастин а також колтюбингової, азотної та насосної установки або ж еквіваленту. Спочатку подання та розкриття пропозицій анонсували 14 та 17 вересня, та потім перенесли на 25 вересня.

Проте під час розкриття пропозицій голова комітету з конкурсних торгів знову змінив дату, оголосивши перерву до 12 жовтня. Такі дії не передбачені жодними документами. Це свідчить про порушення законодавства на користь третіх осіб.

Під час самого редукціону найменшу ціну за вищевказаний товар пропонувала іноземна компанія MOSTON PROPERTIES LIMITED - відповідно, вона була основним претендентом на перемогу. Проте прямо в день проведення торгів цю компанію несподівано внесли до реєстру недобросовісних учасників! Приводом цього стала «невідповідність кваліфікаційної документації компанії».

У це можна було б повірити, якби MOSTON PROPERTIES LIMITED вперше претендувала на тендер. Але підприємство цього року вже брало участь у інших конкурсах, оголошених ПАТ «Укргазвидобування», і навіть перемагало у них! Тоді ніяких претензій у чиновників не виникало.

З огляду на це, цілком імовірно, що тендер від початку задумали з метою незаконно вивести з державного підприємства кошти на рахунки «своєї» фірми-переможця. А іноземна компанія просто цьому заважала.

Своїми діями керівництво «Укргазвидобування» свідомо знищує конкуренцію в галузі заради побудови схем відмивання державних коштів. Це загрожує Україні не лише збитками, а й втратою авторитету на міжнародній арені.

Та махінації керівництва цього підприємства зовсім не обмежуються тендерними процедурами.

Ще у травні та ж таки MOSTON PROPERTIES LIMITED виграла конкурс на поставку блочно-модульного комплексу колтюбингової установки. Постачальник виконав контракт у повному обсязі. А от «ПАТ Укргазвидобування» заборгувало йому 2 851 243,50 доларів!

Через це іноземна компанія вже звернулася до Лондонського міжнародного арбітражного суду. І якщо судді задовольнять позов - державі доведеться оплачувати борги недобросовісних чиновників та судові витрати. Це - ще один доказ зловживання службовим становищем та розтрати бюджетних коштів керівниками «Укргазвидобування»

Тому «Депутатський контроль» вимагає від Генпрокуратури, та МВС перевірити викладену інформацію та вжити заходів реагування, а від Уряду - провести службову перевірку ПАТ «Укргазвидобування».

Окремо звертаємося до Антимонопольного комітету із закликом відреагувати на порушення законодавства та захистити рівні права усіх учасників державних закупівель. Адже саме від чесної конкуренції сьогодні залежить розвиток української економіки та держави загалом.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх