EN|RU|UK
 Политика Украины
  17030  117
Материалы по теме:

 Комитет ВР поддержал новые названия для 108 городов и сел Украины. СПИСОК

Артемовск станет Бахмутом, Кировоград Ингульском, Дзержинск - Торецком, а Ильичевск - Черноморском. Кроме этого, новые названия получат еще 104 села, поселка и района, среди которых 18 с именем Ильича или Ленина. Таково решение парламентского комитета в рамках реализации реформы по декоммунизации.


декоммунизация

23 декабря Комитет Верховной Рады Украины по вопросам государственного строительства, региональной политики и местного самоуправления при участии представителей Украинского института национальной памяти рассмотрел предложения органов местного самоуправления и местных государственных администраций относительно переименования населенных пунктов и районов.

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Комитет по региональной политике предлагает Раде утвердить новые названия для 109 населенных пунктов

"Ключевыми для принятия решения о новом названии на заседании Комитета были позиции местной общины", - отметил Глава Института национальной памяти Владимир Вьятрович.

Читайте на "Цензор.НЕТ": В рамках декоммунизации необходимо переименовать 941 населенный пункт, - Институт нацпамяти

Из 121 поступившего в Комитет представления его члены согласовали 108 новых названий (их перечень также на сайте Украинского института национальной памяти). По 13 представлениям Комитет обратится в местные советы с предложением вернуть себе исторические названия или учесть рекомендации экспертов УИНП.

Кроме того, 19 местных общин пожелали оставить коммунистические названия. Но это - нарушение закона. Комитет еще раз направит разъяснения руководителям органов местного самоуправления, чтобы жители не были лишены возможности выбрать новое название своему селу или городку.

Как отмечают специалисты Института национальной памяти, большинство из этих 19 общин имеют долгую историю и соответственно - исторические названия.

декоммунизация

Напомним, что продолжается второй этап декоммунизации согласно Закону "Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) тоталитарных режимов в Украине и запрете пропаганды их символики". До 21 февраля парламент Украины на основании представлений местных общин должен определиться с новыми названиями для 941 населенного пункта: 32 городов, 56 поселков городского типа, 118 поселков и 735 сел.

Перечень переименований, поддержанных Комитетом Верховной Рады Украины по вопросам государственного строительства, региональной политики и местного самоуправления


п/п

Теперішня назва

Погоджено Комітетом ВРУ

Вінницька область

1.

с. Радянське

Русавської сільської ради

Ямпільського району

с. Нечуївка

Дніпропетровська область

2.

с. Ленінське

Ленінської сільської ради

Апостолівського району

с. Грушівка

3.

смт. Щорськ

Криничанського району

смт. Божедарівка

Донецька область

4.

Першотравневий район

Мангуський район

5.

м. Артемівськ

м. Бахмут

6.

с-ще Калініна

Калінінської сільської ради

Артемівського району

с-ще Калинівка

7.

с. Кірове

Різниківської сільської ради

Артемівського району

с. Свято-Покровське

8.

с. Красний Пахар

Луганської селищної ради

Артемівського району

с. Воздвиженка

9.

смт. Володарське

Володарського району

смт. Микільське

10.

с. Кірове

Кальчицької сільської ради

Володарського району

с. Келерівка

11.

с. Октябрське

Тополинської сільської ради

Володарського району

с. Криничне

12.

с. Кіровське

Кіровської сільської ради

Волноваського району

с. Діанівка

13.

с. Октябрське

Октябрської сільської ради

Волноваського району

с. Стрітенка

14.

с. Петрівське

Октябрської сільської ради

Волноваського району

с. Петрівка

15.

м. Дзержинськ

м. Торецьк

16.

смт. Кірове Дзержинської міської ради

смт. Північне

17.

с-ще Горького Кіровської селищної ради Дзержинської міської ради

с-ще Дачне

18.

с-ще Перше Травня

Кіровської селищної ради Дзержинської міської ради

с-ще Озарянівка

19.

с. Артема

Криворізької сільської ради

Добропільського району

с. Надія

20.

с. Леніна

Шилівської сільської ради

Добропільського району

с. Мирне

21.

с. Петрівське

Золотоколодязької сільської ради

Добропільського району

с. Петрівка

22.

с. Урицьке

Нововодянської сільської ради

Добропільського району

с. Весна

23.

с. Артемівка

Новоартемівської сільської ради Костянтинівського району

с. Софіївка

24.

с. Ілліча

Іллічівської сільської ради

Костянтинівського району

с. Іллінівка

25.

с. Ленінське

Петрівської сільської ради

Красноармійського району

с. Григорівка

26.

с. Луначарське

Новоекономічної селищної ради

Красноармійського району

с. Федорівка

27.

с-ще Димитрове

Першотравневої сільської ради

Красноармійського району

с-ще Котлине

28.

село Іллічівка

Криволуцької сільської ради

Краснолиманського району

с. Озерне

Житомирська область

29.

с. Чубарівка

Волосівської сільської ради

Андрушівського району

с. Града

30.

с. Червона Зірка

Великоп'ятигірської сільської ради

Бердичівського району

с. Лісове

31.

с. Радянське

Бердичівського району

с. Романівка

32.

с. Дзержинськ

Великоцвілянської сільської ради

Ємільчинського району

с. Лісове

33.

с. Радянське

Калинівської сільської ради

Коростенського району

с. Вишневе

34.

с. Ленінське

Гізівщинської сільської ради

Любарського району

с. Квітне

35.

с. Комсомольське

Олевського району

с. Покровське

36.

с. Жовтневе

Попільнянського району

с. Квітневе

37.

с-ще Радгоспне

Корнинської селищної ради

Попільнянського району

с-ще Корнин

38.

с. Леніне

Радомишльського району

с. Ставки

Запорізька область

39.

с. Кірове

Лукашівської сільської ради

Запорізького району

с. Гурського

40.

с. Радянське

Лукашівської сільської ради

Запорізького району

с. Привільне

41.

с. Урицьке

Веселівської сільської ради

Запорізького району

с. Зоряне

42.

с. Куйбишеве

Чорноземненської сільської ради

Якимівського району

с. В'язівка

43.

с. Червоноармійське Якимівського району

с. Таврійське

Київська область

44.

с. Червоноармійське

Паришківської сільської ради

Баришівського району

с. Бакумівка

45.

с. Куйбишеве

Жердівської сільської ради

Броварського району

с. Покровське

46.

с. Фрунзівка

Бобрицької сільської ради

Броварського району

с. Гайове

47.

с. Жовтневе

Вороньківської сільської ради

Бориспільського району

с. Жереб'ятин

48.

с. Кірове

Кіровської сільської ради

Бориспільського району

с. Кучаків

49.

с. Ленінівка

Ревненської сільської ради

Бориспільського району

с. Затишне

50.

с. Леніне

Згурівської селищної ради

Згурівського району

с. Щасливе

51.

с. Право Жовтня

Правожовтневської сільської ради

Згурівського району

с. Любомирівка

52.

с. Кірове

Заруддянської сільської ради

Іванківського району

с. Калинове

53.

с. Жовтневе

Жовтневої сільської ради

Кагарлицького району

с. Зелений Яр

54.

с. Петрівське

Горохівської сільської ради

Кагарлицького району

с. Горохівське

55.

с. Чапаєво

Красятицької селищної ради

Поліського району

с. Лісове

56.

с. Червона Зірка

Луговицької сільської ради

Поліського району

с. Зірка

57.

с. Орджонікідзе

Орджонікідзенської сільської ради

Поліського району

с. Романівка

58.

с. Ленінське

Ленінської сільської ради

Сквирського

с. Тарасівка

59.

с. Чапаєвка

Чапаєвської сільської ради

Таращанського району

с. Калинове

Кіровоградська область

60.

м. Кіровоград

м. Інгульськ

61.

с. Більшовик

Долинської міської ради Долинського району

с. Степове

62.

с. Крупське Кіровоградського району

с. Карлівка

63.

с. Пролетарське

Пролетарської сільської ради Олександрійського району

с. Травневе

64.

с. Леніна Перше

Пролетарської сільської ради Олександрійського району

с. Зелене

Луганська область

65.

с. Жовтневе

Коломийчиської сільської ради

Сватівського району

с. Джерельне

66.

с. Первомайськ

Первомайської сільської ради

Сватівського району

с. Травневе

Миколаївська область

67.

с. Леніне

Ленінської сільської ради

Баштанського району

с. Лук'янівка

68.

с. Червона Зірка

Плющівської сільської ради

Баштанського району

с. Шляхове

69.

с. Щорса

Григорівської сільської ради

Братського району

с. Степове

Одеська область

70.

с. Воровського

Миколаївської селищної ради

Миколаївського району

с. Ставкове

71.

м. Іллічівськ

м. Чорноморськ

Полтавська область

72.

с. Радянська Дача

Качанівської сільської ради

Гадяцького району

с. Дачне

Тернопільська область

73.

с. Жовтневе

Чернелево-Руської сільської ради

Тернопільського району

с. Соборне

Харківська область

74.

с-ще Жовтневе

Асіївської сільської ради

Балаклійського району

с. Слобожанське

75.

с. Жовтневе

Рубіжненської сільської ради Вовчанського району

с. Замулівка

76.

с. Жовтневе

Червоноармійської Першої сільської ради

Вовчанського району

с. Лиман

77.

с. Радянське

Червоноармійської Першої сільської ради

Вовчанського району

с. Графське

78.

с. Пролетарське

Червоноармійської Першої сільської ради

Вовчанського району

с. Лосівка

79.

с-ще Мануїлівка

Полівської сільської ради

Дергачівського району

с-ще Григорівка

80.

с. Ілліча

Козачолопанської селищної ради

Дергачівського району

с. Нова Козача

81.

с-ще Комунар

Пересічанської селищної ради

Дергачівського району

с-ще Курортне

82.

с. Комунарка

Павлівської сільської ради

Кегичівського району

с. Новоіванівка

83.

с. Ленінка

Ленінської сільської ради

Красноградського району

с. Зоряне

84.

с-ще Ленінське

Кобзівської сільської ради

Красноградського району

с-ще Дружба

85.

с. Чапаєве

Ленінської сільської ради

Красноградського району

с. Вишневе

86.

с. Комсомолець

Рябоконівської сільської ради

Краснокутського району

с. Хутірське

87.

с. Комсомольське

Китченківської сільської ради Краснокутського району

с. Бузова

88.

с-ще Жовтневе

Кінненської сільської ради

Лозівського району

с-ще Лагідне

89.

с-ще Комсомольське

Комсомольської сільської ради

Лозівського району

с-ще Миролюбівка

90.

с. Радянське

Комсомольської сільської ради

Лозівського району

с. Степове

91.

с. Петрівське

Орільської сільської ради

Лозівського району

с. Українське

92.

с. Червоний Шахтар

Царедарівської сільської ради

Лозівського району

с. Рубіжне

93.

с. Реводарівка

Царедарівської сільської ради

Лозівського району

с. Водолага

94.

с. Комсомольське

Просянської сільської ради

Нововодолазького району

с. Новопросянське

95.

с. Новокомсомольське

Печенізької селищної ради

Печенізького району

с. Приморське

96.

с. Петрівське

Іванівської сільської ради

Чугуївського району

с. Степове

97.

с-ще Чапаєво

Новопокровської селищної ради

Чугуївського району

с-ще Роздольне

98.

с. Ленінка

Аркадівської сільської ради

Шевченківського району

с. Роздольне

Черкаська область

99.

с. Ленінське

Драбівського району

с. Богданівка

100.

с. Радгоспне

Ленінської сільської ради Драбівського району

с. Квітневе

Чернігівська область

101.

с. Петровського

Фастовецької сільської ради

Бахмацького району

с. Вишневе

102.

с. Червона Зірка

Гайворонської сільської ради

Бахмацького району

с. Залісся

103.

с. Комсомольське

Козилівської сільської ради

Корюківського району

с. Довжик

104.

с. Червона Буда

Охрамієвицької сільської ради

Корюківського району

с. Романівська Буда

105.

с. Красне

Орлівської сільської ради

Новгород-Сіверського району

с. Сапожків Хутір

106.

с. Комуна

Смоської сільської ради

Прилуцького району

с. Лісове

107.

с. Пролетарське

Мазківська сільська рада

Прилуцького району

с. Ладівщина

108.

с. Горького

Олексинської сільської ради

Срібнянського району

с. Антішки



TUVwVVVYUmtRell3VERkUmRrNURPREJaVUZGMlpFTTBNRXhtVVhOT1IwY3dUR3BTYW5rNGRreDVMMUYyT1VNeE1GbEVVWFJrUXpRd1RIcFJkR1JET1RCTU4xRnpkRU4zTUV3elVYVk9SMUJtVGtNd01FeFlVWFYwUXlzd1RIcFJkazVIUkRCTU0xRjFUa016TUV4RVVtaDBRelF3V1RrNE1FcE1VVzlCUFQwPQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
   
 
 
 вверх